Reklam
Reklam

AKSAL: “HEM KEŞAN’I HEM DE YENİMUHACİR’İ TOKİ KONUTLARIYLA BULUŞTURACAĞIZ”

AKSAL: “HEM KEŞAN’I HEM DE YENİMUHACİR’İ  TOKİ KONUTLARIYLA BULUŞTURACAĞIZ”
  • 06.07.2022
Reklam

Cumhur İttifakı’nın Keşan’daki üyeleri, dün AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’na bir araya gelerek gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu.

Saat 11.00 sıralarında başlayan basın toplantısına; KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Gençlik Kolları Başkanı Beril Üğdül ve partili yöneticiler katıldı.

Toplantıda ilk olarak AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç konuştu.

Keşan’da hükümet ile belediye gücüyle yapılan, yapılacak olan ve planlanan çalışmaları anlatan Kılınç, Cumhur İttifakı olarak, gece-gündüz demeden çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Konuşmasında, eğitimden, spora, OSB’den yeni yapılacak kurum binalarına kadar olan tüm yatırımları anlatan Gürcan Kılınç, “Keşan’ın çehresi değişecek.” dedi.

KEŞAN’A 284, YENİMUHACİR’E DA 132 KONUT YAPILACAK

Kılınç, Keşan’a yapılacak TOKİ konutlarıyla ilgili de şu bilgileri paylaştı: “Ağustos ayında Cumhurbaşkanımız tarafından Türkiye genelinde yapılan 150 bin konut projesi açıklanacak. TOKİ tarafından Keşan’a 284, Yenimuhacir Beldesi’ne ise 132 konut yapılacak. Hayırlı olmasını diliyorum.”

Gürcan Kılınç’ın adından söz alan MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan da “2023 seçimleri Türkiye için çok önemlidir. Hafta sonu yapılan bir kongrede, nelerin yaşandığını gördük. Biz, bunları Türkiye’de görmek istemiyoruz. Terörist başı Öcalan’ın posterleri asılmak istendi. Kongreye katılanların siyasi partileri bellidir. Bizim gideceğimiz toprağımız yok, sadece Türkiye’miz var. Toprağımıza ve milletimize sahip çıkalım.” şeklinde konuştu.

Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker de beldedeki çalışmaları anlattı ve “30 yıldan bu yana Yenimuhacir’in özlemi olan projeleri hayata geçiriyoruz.” diye konuştu.

Türker, “En büyük sorunlarımızdan biri içme suyudur. 2020-2021 tarihlerinde kendi imkanlarımızla 5 kuyu açtık. Yeni 3 kuyu daha açıldı. Beldemize suyu getirdiğimizde, 50 yıllık su ihtiyacını karşılamış olacağız.” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da OSB’de son aşamaya gelindiğini kaydederek, “96 parselimiz hazır, inşaat aşamasına geldik. Vekilimizin büyük çabası var ve ek bütçeye yetiştirme çabası var. Müteşebbis heyeti hazır. Organize Sanayi Bölgesi, birlik tarafından tanındı ve 5 Ağustos’ta yapılacak toplantıya davet edildik. OSB’de kazmayı bu yıl içerisinde vurmak için çaba sarf ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Meydan projesinin 1 Temmuz’da bu ihalesinin yapıldığını, ihaleye 1 firmanın katıldığını, 360 günde bitirmek üzere yer tesliminin yapılacağını hatırlatan Helvacıoğlu, “Cumhuriyet Meydanı’nı, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında açmak üzere planlarımız işliyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Toplantıda son olarak Milletvekili Fatma Aksal söz aldı.

Meclis çalışmalarını tamamladıklarını ve sahada olduklarını belirten Aksal, ülke ve bölge gündemiyle ilgili uzun bir bilgilendirmede bulundu.

Bir şehir denildiğinde öncelikle akla meydanının geldiğini belirten Fatma Aksal, “Meydan olmayan insanların buluşma noktası olmayan bir yaşam merkezi düşünülemez. Keşan’ın yıllardır kanayan yarasıydı. Doğru düzgün bir meydanımız yoktu. Keşanlı hemşerilerimizin gidip dolaşabilecekleri bir meydanı hak ediyorlar dedik ve 2023 yılına bu meydanı yetiştireceğimizi söyledik. Cumhurbaşkanımız, Keşan konusunda her zaman desteklerini verdiler. Meydan projesini 1 Temmuz’da ihalesini yaptık. Sözleşmesi imzalanacak ve inşallah 2023 yılına meydan projemizi otoparkıyla, yürüyüş alanlarıyla, oturma alanlarıyla, kriterleriyle bütün sosyal donatılarıyla çok güzel bir meydan projesini Keşan’ımıza kazandıracağız. Keşan’ın çehresini değiştirecek bir projemiz olacak. Medyanı yaparken çevresinde düzenleyelim istiyoruz. Tarihi bir hükümet konağımız vardı ve ona benzer bir konak yapacağız. Emniyetimizi, Adalet Sarayı’nın oraya taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

Gıda İhtisas OSB konusuna ve Keşan’a kurulması planlanan ağır ceza mahkemesine değinen Fatma Aksal, sözlerine şöyle devam etti: “Edirne, 400 bin kişilik bir il ama sınırları çok fazla. Bugün Enez’den bir vatandaşımız kalkıp, Edirne’ye gidip gelmesi çok fazla zaman alıyor. Keşan’ı bölge yapacak, Ağır Ceza Mahkemesi’nin kuruluşu tamamlandı. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı atandı.”

TOKİ konutları hakkında da konuşan Aksal, “Vatandaşlarımız, TOKİ’nin ne zaman geleceğini soruyor. İnşallah hem Keşan’ı hem de Yenimuhacir’i TOKİ konutlarıyla buluşturacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ