Reklam
Reklam

MUTLU: “SANTRAL, ÇEVRE, ENERJİ, İSTİHDAM VE BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK”

MUTLU: “SANTRAL, ÇEVRE, ENERJİ, İSTİHDAM VE BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK”
  • 15.06.2021
Reklam

Paşayiğit Muhtarı Orhan Mutlu, bugün, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti.

Geçmiş dönem Paşayiğit Muhtarı Ahmet Kaya ile birlikte Orhan Mutlu, Paşayiğit’e kurulması planlanan Biyokütle Enerji Santrali (BES) için teşekkür ziyaretinde bulunduklarını ifade etti.

Eski Muhtar Ahmet Kaya, “Tesis, mahallemize ve halkımıza çevre, enerji, istihdam gibi konularda büyük katkı sağlayacak. Paşayiğit Mahallesi’nde kurulacak olan Biyokütle Enerji Santrali konusunda Paşayiğit halkımız adına Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan Belediyesi Meclisi’ne teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi.

“EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK”

Kurulacak tesisin Paşayiğit Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar için fayda sağlayacağını belirten Paşayiğit Mahalle Muhtarı Orhan Mutlu da “Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız adına Belediye Başkanımıza teşekkür ziyaretinde bulunduk. Biyokütle Enerji Santrali, çevre, enerji, istihdam ve bölge ekonomisine katkı sağlayacak. Tesis başta Paşayiğit olmak üzere tüm Keşan’a hayırlı olsun.” diye konuştu.

“PAŞAYİĞİT’İN KALKINMASINA KATKI SUNACAK”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da Paşayiğit’in kalkınmasına katkı sunacak tesis için teşekkür ziyaretinde bulunan Paşayiğit Muhtarı Orhan Mutlu ve geçmiş dönem Paşayiğit Muhtarı Ahmet Kaya’ya teşekkür etti.

Başkan Helvacıoğlu da şunları söyledi: “Muhtarımız ve geçmiş dönem muhtarımıza ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Biyokütle enerjisi tüm dünyada geniş bir uygulama alanı bulan bir enerji üretim modelidir. Türkiye’de de Biyokütle enerji üretimi, son zamanlarda daha da önem kazandı. Bu tesis Paşayiğit Mahallemize enerji, istihdam ve bölge ekonomisine sağlayacağı katkılar ile fayda sağlayacak.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ