Reklam
Reklam

“PARTİMİZİ, ÇAKIRLAR’IN VEKİLLİK HEDEFLERİNE VE ONUN İŞ BİRLİKÇİLERİNİN BASİT SİYASİ HESAPLARINA KURBAN ETMEYİZ”

“PARTİMİZİ, ÇAKIRLAR’IN VEKİLLİK HEDEFLERİNE VE ONUN İŞ BİRLİKÇİLERİNİN BASİT SİYASİ HESAPLARINA KURBAN ETMEYİZ”
  • 14.09.2022
Reklam

İYİ Parti Keşan İlçe Teşkilatı’nın eski yöneticileri ve partinin Keşan Belediye Meclisi üyeleri bugün basın toplantısı düzenledi.

Çetin Butik Otel’de gerçekleştirilen ve saat 15.15’te başlayan basın toplantısına; Keşan Belediye Meclisi’nin İYİ Parti’li üyeleri Coşkun Lofçalı, Hakan Gürel ve Zafer Topçu ile eski yöneticiler ve bazı parti üyeleri katıldı.

Toplantıda yapılan konuşmalarda İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar başta olmak üzere il ve ilçe başkanlarına tepki gösterildi.

Toplantıda ilk olarak Gökhan Yılmaz konuştu.

YILMAZ: “RAHATSIZLIK YARATAN KISIM ESASTAN ZİYADE UYGULANAN USULDÜR”

İYİ Parti’nin evveliyatında başta Genel Başkanı Meral Akşener’in önderliğinde Türk milliyetçilerinin büyük bir parti içi demokrasi arayışı neticesinde kurulmuş, karşılaştığı bütün engellemelere, iftiralara rağmen teşkilatlanmış ve Türk siyasi hayatında yer alarak sürdürülmekte olan tahterevalli siyasetini kırmış bir siyasi parti olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları söyledi: “Öncelikle belirtmek isteriz ki siyasi partilerde parti kapatmalara ve görevden el çektirmeler teşkilatlar ve partililer tarafından çoğu zaman hoş karşılanmasa da zaman zaman genel merkezlerce mecburi nedenler ile uygulanmaktadır. Edirne genelinde de aynı esas ile tekrar bir görevlendirme yapılmıştır. Burada rahatsızlık yaratan kısım esastan ziyade uygulanan usuldür.

‘YANLIŞ OLAN, ÇAKIRLAR’IN KEŞAN’A HİÇ GELMEMESİ VE KİMSE İLE GÖRÜŞMEMESİDİR’

Partinin tekrar yapılandırılmasında Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’ın görevlendirilip yetkilendirdiği görülmektedir. Burada yanlış teşkilatı belirleme yetkisini alan Orhan Çakırlar’ın 3 ayı aşkın süre içerisinde Keşan’a hiç gelmemesi ve teşkilatlardan kimse ile görüşmemesidir.

Hatta kendisi gibi seçilmiş olan belediye meclis üyelerinin bile fikrini almamıştır. Oysa yaşanan sıkıntılar neticesinde kapatılan bir teşkilatın tekrar kurulmasında teşkilat mensupları ve görevleri devam eden parti organları ile <benden mi benden değil mi> ayrımı yapmadan görüşülmeli ve kapsayıcı bir teşkilat oluşturulmalıdır.

‘PARTİMİZİ, ÇAKIRLAR’IN VEKİLLİK HEDEFLERİNE VE ONUN İŞ BİRLİKÇİLERİNİN BASİT SİYASİ HESAPLARINA KURBAN ETMEYİZ’

Ama yaşananlar göstermiştir ki 4 senede 4 kez teşkilat mensupları ile bir araya gelmeyen Orhan Çakırlar yine partililerden kaçma yolunu seçerek görevden alınmış ve kongre hesaplarına şimdiden başlayan Ekrem Demir’in baskısına boyun eğere, onun verdiği isimler ile yetinmiştir. Bizler Orhan Çakırlar’ı ne yapmak istediğini görüyoruz; kendi değimi ile ‘kendilerine çok sıkıntı yaratmayacak’ kişilere yetki verip ikinci dönemi için dikensiz bir gül bahçesi yaratma gayreti içerisinde bulunmaktadırlar. Bunun için de en iyi yolu kendisinin baskısına boyun eğecek, dediklerine harfiyen uyacak ve siyasi tecrübeden yoksun ve anlattıklarına harfiyen inanacak kişileri göreve getirmektir.

Orhan Çakırlar’ın unuttuğu, tasfiye ettirmek isteği kişilerin birçoğunun üyeliği milletvekilliği genel seçimlerinde öncedir, yani kendinden öncedir. İYİ Parti’nin zor günlerinde bu partiyi kurmuş ve zorlu politik mücadeleden geçmiş bizler, partimizi Orhan Çakırlar’ın vekillik hedeflerine ve onun iş birlikçilerinin basit siyasi hesaplarına kurban etmeyiz. Onun gibi de her sıkıştığımızda dönüp arkamızı gitmeyiz.”

“MECLİS ÜYELERİNİN TOPLANTIYA DAVET EDİLMEMESİ AYRI BİR AYIP”

Konuşmasının devamında 9 Eylül 2022 tarihinden yapılan mazbata törenine Meclis üyelerinin davet edilmeme konusuna da değinen Gökhan Yılmaz, şunları ifade etti: “Yaşananlar gerek İYİ Parti camiasında gerekse vatandaşlarımız tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştır. Keşan Belediyesi’nin İYİ Parti’li belediye meclis üyelerinin toplantıya davet edilmemesi ayrı bir ayıp, akabinde söylenen yanlış, ayrı bir ayıp olmuştur. Saygıdeğer vatandaşlar; bizler bu davetin niye yapılamadığını biliyoruz. Çünkü Orhan Çakırlar ve Ekrem Demir bu arkadaşlarımıza adete görüşülmeyecekler listesi vermekte ve kendilerine büyük baskı oluşturmaktadırlar. Aksi durumda bir ilçe başkanının her sıkıştığında yanlış konuşması sonucunu doğurur ki bunu o arkadaşımıza yakıştıramayız.

Değerli basın mensupları; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve ekibinin memleket sathında yaptığı çalışmalar her İYİ Parti’li gibi bizlerde de büyük mutluluk yaratmaktadır. Genel Başkanımızın yaptığı özverili çalışmaların vatandaş nezdinde büyük karşılık bulduğu görülmekte, vatandaşlarımız adeta partiye akın etmektedir. Buradan partimize yeni üye olan ve yeni görev alan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyoruz.

‘MİLLETVEKİLLİĞİ SIRALAMASINI ÖNSEÇİM VEYA TEMAYÜL İLE YAPILMASI TALEBİNDE BULUNALIM’

İYİ Parti memleketin beşeri kaderini değiştirmiş ve iktidara yürüyen bir parti olmuştur bu güne kadar. Gelin bundan sonra da bu kutlu yürüyüşe hep birlikte destek olalım. İYİ Parti’yi iki kişinin siyasi ikballerinin aracısı olmaktan çıkarmak için göreve yeni gelen tüm teşkilatlar hep beraber bir çağrıda bulunun. Yaklaşan genel seçimler öncesinde milletvekilliği sıralamasını önseçim veya temayül ile yapılması yönünde genel merkeze bir talepte bulunalım. Kabul göreceğini umut ettiğimiz bu talep doğrultusunda da delegelerimizin kararı ile genel başkanımızın emeklerinin hırsızlığını yapmaktan ziyade ona katkı sunacak, onunla birlikte ayakkabı eskitecek vekilleri yollayalım içimizden.

Saygıdeğer hemşerilerimiz; bu vesile ile kurucusu olmaktan büyük gurur duyduğumuz İYİ Parti ailesine yeni katılan üyelerimize hoş geldiniz diyor, yeni görev alan arkadaşlara da başarılar diliyoruz.”

Toplantıda daha sonra Teoman Yaşar Çomer söz aldı.

ÇOMER: “ÇAKIRLAR VE DEMİR, YAŞANANLARI KARŞIDAN İZLEDİ”

Hiç kimsenin kendilerine bu basın açıklamasını yapın telkininde bulunmadığını ifade ederek sözlerine başlayan Çomer, Edirne teşkilatlarının kapatıldığı dönemde Orhan Çakırlar ve Ekrem Demir’in yaşananları karşılan izlediğini bildirdi.

Keşan’da yaşanan sıkıntıları Ekrem Demir’e ilettiğini ancak Demir’in bir kez dahi kendileriyle görüşmediğini aktaran Yaşar T. Çomer, olaylar üzerine Edirne’ye gelen İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ümit Dikbayır’ın da sıkıntıları olan teşkilat üyeleri yerine, Çakırlar ve Demir’in yönlendirdiği isimlerle görüştüğünü kaydetti.

ÇOMER: “BİZİ YOK SAYAN BİR ZİHNİYETLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

“Bizi yok sayan bir zihniyetle karşı karşıyayız.” diyerek sözlerini sürdüren Çomer, “Keşan’da bu partiyi kuranlar bizleriz. Bunlar bizleri karşılarına almakla, kendilerini ne zannediyorlar! Madem kendilerine çok güveniyorlar, yaparız bir ön seçim el mi yaman bey mi yaman görürüz!” dedi ve örnek gösterdiği atasözleriyle konuşmasını tamamladı.

“AÇIKLAMALARI ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUZ”

Keşan Belediye Meclisi’nin İYİ Parti’li üyesi Hakan Gürel de İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Ahmet Kılavuz’un açıklamalarını şaşkınlıkla izlediklerini söyledi.

Gürel de partide yaşanan bir olayı şöyle anlattı: “Birkaç gün önce bir partili arkadaşımız beni arayarak ‘Abi bu küskünlükleri bitirelim. İlçe Başkanım ile görüştüm kendisinin bilgisi var, bir toparlayalım.’ dedi. Ben de arkadaşlarımla konuşup döneceğimi söyledim. Cumartesi günü direkt olarak İlçe Başkanımızı aradım ve konuyu anlatarak ‘Bir bilgin var mı?’ diye sordum. Kendisine de bana ‘Hayır yok. Arkadaşımız kendisine vazife edinmiş.’ dedi ve görüşmemiz sona erdi. Bunu da kamuoyuna bırakıyorum.”

Bir diğer Meclis üyesi Coşkun Lofçalı da Meclis’te görev yaparken partinin kapalı olduğunu hiçbir zaman hissettirmediklerinin altını çizdi.

İlçe Başkanı ataması konusunda Milletvekili Orhan Çakırlar’ın kendileriyle hiçbir şekilde görüşmediğini vurgulayan Lofçalı, kendilerinin düşüncelerinin soruduğunda ise partiyi toparlayıcı, tecrübeli bir ilçe başkanı olmasını önereceklerini kaydetti.

Keşan’ın Edirne siyasetine her zaman yön verdiğinin altını çizen Coşkun Lofçalı, “Keşan siyasi kaderini kendi; Keşan’ın kaderini de Keşanlılar belirlemesi gerekiyor.” diye konuştu.

Toplantı, konuşmaların ardından sona erdi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ