Reklam
Reklam

PEKCAN: “MÜCADELEMİZ, HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETLİN OLANA DEK SÜRECEKTİR”

PEKCAN: “MÜCADELEMİZ, HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETLİN OLANA DEK SÜRECEKTİR”
  • 09.09.2020
Reklam

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’nin kuruluşunun 97. yıldönümü, bugün ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da kutlandı.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programda, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saat 09.30 sıralarında başlayan çelenk sunma programına, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, önceki dönem Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, partinin seçilmişleri, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Pekcan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu.

Program, İlçe Başkanı Recep Pekcan’ın konuşmasıyla devam etti.

“MÜCADELEMİZ, HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETLİN OLANA DEK SÜRECEKTİR”

Pekcan, konuşmasında şunları dile getirdi: “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım: Temelleri 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’nde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçıları olarak huzurundayız.

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve Devrimleriniz ile 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletlin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm  Cumhuriyet Halk Parti’lilere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ