Reklam
Reklam

RASİM ERGENE VE HARUN YALÇIN MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

RASİM ERGENE VE HARUN YALÇIN MEZARLARI BAŞINDA ANILDI
  • 09.09.2020
Reklam

Keşan eski belediye başkanlarından merhum Rasim Ergene ölümünün 44. yılında ve merhum Belediye Meclisi üyesi Harun Yalçın da 9.ölüm yıldönümü olan bugün, mezarları başında anıldı.

İlk anma töreni Rasim Ergene’nin mezarı başında gerçekleştirildi ve saat 14.00 sıralarında başladı.

Anma törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Keşan Belediye Başkan yardımcıları Mahmut Yıldırır ve Ali Yılmaz, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Belediye Meclisi üyeleri, merhum Rasim Ergene’nin yakınları ve dostları ile merhum Belediye Meclisi üyesi Harun Yalçın’ın eşi, oğlu ve yakınları katıldı.

Anma töreninde konuşan Başkan HelvacıoğluMerhum Belediye Başkanımız Rasim Ergene’yi vefatının yıl dönümünde mezarı başında anıyoruz. 10. Belediye Başkanımız Rasim Ergene, Keşan’a hizmet adına hayatını adadı. 1973 ve 1976 yılları arasında Keşan’ımızda belediye başkanlığı görevinde bulundu. Görevi sırasında önemli hizmetlere imza atan Rasim Ergene Başkanımıza Keşan için yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Vefatının 44. yılında sevenleri ile birlikte merhum belediye başkanımızı bir kez daha anıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz, mekanı cennet olsun.” dedi.

Merhum Rasim Ergene’nin aile yakınlarının Ergene ile ilgili düşüncelerinin ve anma töreninde emeği geçenlere teşekkürlerinin ardından, emekli imam hatip Emin Ertekin tarafından dualar okundu.

Duaların ardından Ergene’nin mezarına karanfiller bırakıldı.

Bu törene katılanlar daha sonra Harun Yalçın’ın mezarına geçti.

Burada konuşan Başkan Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Keşan Belediyesi Meclisi üyesi merhum Harun Yalçın’ın anma töreni için bugün sevdikleriyle birlikte bir aradayız. Harun Yalçın, 29 Mart 2009 – 9 Eylül 2011 tarihleri arasında Keşan Belediye Meclisi üyeliği yaptı. Vefatının 9. yıldönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Görev başındayken vefat eden Harun Yalçın, Keşan’a hizmet için sorumluluk almaktan kaçınmazdı. Geçirdiği kalp krizi sonrası aramızdan ayrıldı. Mekanı cennet olsun. Kendisini rahmetle anıyoruz.”

Konuşmanın ardından merhum Harun Yalçın’ın aile yakınları Yalçın ile ilgili düşüncelerini ve anma töreninde emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Emekli imam hatip Emin Ertekin tarafından dualar okundu ve duaların ardından Yalçın’ın mezarına karanfiller bırakıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ