Reklam
Reklam

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI 14 MART’TA, BAYRAMI KUTLAMAK YERİNE HAKLARINI ARAMAK İÇİN EYLEM YAPIYOR”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI 14 MART’TA, BAYRAMI KUTLAMAK YERİNE  HAKLARINI ARAMAK İÇİN EYLEM YAPIYOR”
  • 14.03.2022
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, bugün düzenlediği basın toplantısında, sağlık çalışanlarının sorunları dile getirdi ve ülke ile Keşan gündemini değerlendirdi.

Eski yıllarda devlet hastanelerindeki doktorların mutlu ve huzurlu bir şekilde çalıştıklarının altını çizen Recep Pekcan, bugün gelinen noktada ise sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlamak yerine haklarını aramak için eylemler yaptığını söyledi.

Sözlerinin devamında sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunları anlatan Pekcan, “Keşan Devlet Hastanesi’nde birçok branştan doktor yok. Eski zamanlarda dermatolog dahil kulak burun boğaz olmak üzere her branşta doktor vardı. Devlet hastanesindeki kadrolar ne zaman tamamlanacak diye sorduğumuzda, iktidarın milletvekili <çocuklar tıp okumak istemiyor> diye bir açıklamada bulunuyor. Bir randevu almak istediğin zaman haftalar veya aylarca randevu alamıyorsun.” dedi.

“BU ŞARTLARDA ÇİFTÇİNİN ÜRETİM YAPMASI ÇOK ZOR”

Akaryakıta gelen zamlar nedeniyle çiftçinin üretim yapamayacağını aktaran Recep Pekcan, “Bu şartlarda çiftçinin üretim yapması çok zor. Çiftçi üretim yapmayınca tarım cenneti olması gereken bir ülkede yağ kuyrukları oluşuyor. Şimdi ise 6 tanker geliyor diye övünüyoruz. Bu gelenler ülkeye kaç gün yetecek?” diye sordu.

“İlerleyen zamanlarda paranız olsa dahi eti bulamayacaksınız.” diyen Recep Pekcan, “Esnaf 3 ila 5 müşteri ile dükkanını geri kapatırken bazı esnafımız ise siftah bile yapamıyor. 350 lira gelen fatura 1200 lira oldu. Bir sene önce 120 lira olan mutfak tüpü şuan 300 lira civarlarında. Hiçbir planlaması ve hiçbir yönetim tarzı olmayan, yalnız 5’li çeteye çalışan veya verdiği taahhütlerle ülkenin her şeyini heba eden bu hükümet, bu ülkeyi sağlık sektöründe olduğu gibi birçok sektörde de bu hale getirmiştir.” diye konuştu.

“KANUNSUZ VE OLDU BİTİĞE GETİRİLEN BİR İŞ YAPILIYOR”

Belkoop Mevkii’ndeki eski taş ocağının yeniden faaliyete geçmesiyle ilgili konuşan Pekcan, şunları söyledi: “Bana göre kanunsuz ve oldu bitiğe getirilen bir iş yapılıyor. Bu konuyla ilgili bir ÇET değerlendirilmesi yapılması istendi ama ertesi gün valilik ÇET’e gerek yok dedi. Gönül belediyeciliği ve beraber yönetmemiz lazım diyen belediye başkanı, MUÇEV ve sonrasın EÇEV’e verilen halka ait olan sahillerle ilgili bir kez bile fikir beyan etmiyor. Ayın 2’sinde Edirne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, Keşan Belediyesine <burada yapılacak taş kalker ocağı projesi ile ilgili değerlendirme yapmak için ne düşünüyorsunuz> diye fikir sunuyor. Aynı gün içinde Keşan Belediyesi <konuyla ilgili olarak bahse konu 8.35 hektarlık yüz ölçümlü alanda uygulama yapılmasında kurumumuzca bir sakınca yoktur> cevabını veriyor. Kentsel yaşam alanının içerisinde, en yakın eve 160 metre kuş uçuşu mesafesinde, devlet hastanesine çok yakın, onlarca kamyonun geçip bizim yaşadığımız alanın içindeki bir yere, BATOŞ tarafından işletilecek FSRU’ya taş getirecek olan taş ocağı için aynı günde mahsuru yoktur cevabı veriliyor.”

“TÜM SORUMLULUK, AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI VE HÜKÜMETİN KURUMLARIDIR”

Açıklamasında son olarak Keşan Meydan Projesi’ne de değinen CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, şunları ifade etti: “Bir meydan projesi yapıldığından bahsediliyor. Biz de proje gibi bir kâğıt gördük ama benim bildiğim projede ölçekli birçok şeylerin olması lazım. Bu proje Keşan Belediyesi’nde temsil edilen partilerin meclis üyelerinin ve belediye başkanının fikri alınmadan yapılıyor. Yapılacak meydanda neye ihtiyaç olunduğuna Keşanlıların karar vermesi lazım. Tüm sorumluluk hükümetin temsilcisi Keşan’daki AKP’li belediye başkanı ve hükümetin kurumlarınındır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ