Reklam
Reklam

TAYSAN OTOMOTİV SATIŞ MÜDÜRÜ METİN BALİ: “3-5 LİRA İÇİN SEVDİKLERİMİZİ RİSKE ATMAMALIYIZ”

TAYSAN OTOMOTİV SATIŞ MÜDÜRÜ METİN BALİ: “3-5 LİRA İÇİN SEVDİKLERİMİZİ RİSKE ATMAMALIYIZ”
  • 12.12.2019
Reklam

1 Aralık’ta başlayan kış lastiği kullanılma zorunluluğunun ardından, lastik bayilerindeki lastik satışlarında artış yaşandığı gözlendi.

Kış lastiği almak isteyenlerin bazıları bayilere giderken, bazıları da internetteki alışveriş sitelerini tercih ediyor.

İnternetten ucuza lastik satın aldığını düşünen birçok kişinin lastiğin özelliklerine ve kalitesine ise bakmadığı belirtildi.

 

Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Pirelli Keşan bayisi olan Taysan Otomotiv Satış Müdürü Metin Bali, kış lastiği alırken kalitesine ve üzerindeki özelliklerine mutlaka bakılması gerektiğini söyledi.

Kış lastiğinin güvenilir markanın bayisinden alınması gerektiğini dile getiren Bali, “Ucuza lastik aldım derken, gelen lastik kalitesiz ya da 2. el çıkabilir.” dedi.

İnternetten alınan ürünlerin eski tarihli ya da çıkma diye tabir edilen kullanılmış lastik gelebileceğini ifade eden Metin Bali, lastik alırken üzerindeki yağış ve kış şartlarındaki fren mesafesi göstergesine mutlaka bakılması gerektiğini vurguladı.

 

Lastik hakkında doğru bilgiyi güvenilir ve yerel bayilerden alınabileceğinin altını çizen Bali, şunları söyledi: “Değerinin çok altında bir fiyata alınan lastiklerde mutlaka bir olumsuzluk yaşanıyor. Bayideki 400 TL’lik bir lastik İnternetten en fazla %10-15 daha ucuza alınabilir. Ancak, alındığın lastiğe taktırma ücreti eklendiğinde lastik aynı değere gelmiş oluyor. Lastik aracımızı taşıyor, aracımız da sevdiklerimizi. 3-5 lira ucuza ürün alınacak diye sevdiklerimizi riske atmamalıyız. Mutlaka bildik, tanıdık, güvenilir ve her zaman muhatap bulunabilen yerel bayilerden lastik alınmalıdır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ