Reklam
Reklam

TRAKYA’DA AK PARTİ TEŞKİLATLARI KABAŞ, ÖZKOÇ VE ERDOĞDU İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

TRAKYA’DA AK PARTİ TEŞKİLATLARI KABAŞ, ÖZKOÇ VE ERDOĞDU İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
  • 24.01.2022
Reklam

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ AK Parti teşkilatları, Sedef Kabaş, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba başkanlığındaki heyet, Edirne Adliyesine giderek, televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a hakaret ettikleri gerekçesiyle Özkoç, Erdoğdu, gazeteci Sedef Kabaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan İba, siyasete girdiği yıllardan bu yana, muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Erdoğan’ın zaferlerini hazmedemeyenlerin sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam ettiklerini söyledi.

İba, “Bu seviyesi düşük muhalefet anlayışı; ülkemizin içeride ve dışarıda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve gizli açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir.” diye konuştu.

KIRKLARELİ

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler de il binasında düzenlediği basın açıklamasında, bir televizyon programında AK Parti’ye ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a ilke, ahlak ve hukuk tanımayan hakaret içeren en ağır saldırılar gerçekleştirildiğini söyledi.

Türkiye’nin bir yandan son 20 yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken bir yandan da dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engelleriyle karşı karşıya kaldığını dile getiren Çiler, şöyle devam etti:

“Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet bir kere daha kendisini göstermiştir. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

Çiler ve beraberindeki parti yönetimi Kırklareli Adliyesi’ne giderek suç duyurusuna ilişkin dilekçeyi teslim etti.

TEKİRDAĞ

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan da Tekirdağ Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasında, Sedef Kabaş‘ın bir televizyon programında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunduğunu söyledi.

Özcan, milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı ve milletin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden aciz zihniyetin bir kere daha kendisini gösterdiğini ifade ederek şunları kaydetti: “Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça, büyük Türkiye’nin büyük liderinin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz. Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş‘ın tek misyonu AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz.

Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz.”

Özcan ve parti yönetimi, daha sonra suç duyurusuna ilişkin dilekçeyi adliyeye teslim etti. (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ