Reklam
Reklam

VALİ KIRBIYIK, MİLLETVEKİLİ AKSAL VE KARAYOLLARI 1. BÖLGE MÜDÜRÜ ÇOLAK’LA YATIRIMLARI İNCELEDİ

VALİ KIRBIYIK, MİLLETVEKİLİ AKSAL VE KARAYOLLARI 1. BÖLGE MÜDÜRÜ ÇOLAK’LA YATIRIMLARI İNCELEDİ
  • 23.08.2022
Reklam

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Edirne’deki yatırımlarını inceledi.

Kırbıyık, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak ile Karayollarının kentteki yatırımlarını görüştü.

Vali Kırbıyık, Pazarkule Sınır Kapısı ve TEM otoyolu bağlantı yolu inşası devam eden Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü yanında bulunan şantiyede yetkililerden çalışmaları hakkında brifing aldı.

Kırbıyık, kendi kullandığı araçla Aksal ve Çolak ile Pazarkule bölgesi, Yıldırım ve Edirne-Kırklareli yolunda devam eden çalışmaları yerinde gördü.

Kırbıyık, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünün Edirne’de Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü, Pazarkule-Tem Otoyol bağlantısı, Edirne-Kırklareli bölünmüş yolu, tarihi Uzunköprü’nün restorasyonu başta olmak üzere çok sayıda yatırımı bulunduğunu belirtti.

Bölge Müdürü Çolak ve yetkililerle değerlendirme toplantısı yaptıklarını ifade eden Kırbıyık, “Pazarkule bağlantı yolunda 2 kilometre, Edirne-Kırklareli yolunda ise 7 kilometrelik bölüm yıl sonuna kadar tamamlanacak. Bahse konu bölgelerde çalışmalar sürüyor.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ