Reklam
Reklam

BAŞKAN HELVACIOĞLU, 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NÜ KUTLADI

BAŞKAN HELVACIOĞLU, 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NÜ KUTLADI
  • 04.06.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla  yazılı bir açıklama yaptı.

Helvacıoğlu’nun konuya ilişkin yayımladığı açıklama şöyle: Sanayileşme ve modern teknolojideki hızlı gelişme, insana doğaya müdahale etme imkanını sağlamış; sınırsız tüketim hırsı ve tabiat üzerinde tahakküm kurma isteği tüm insanlığı ciddi çevre sorunlarıyla karşı karşıya bırakmıştır.

Dünyamız bugün, küresel ısınma, kuraklık, susuzluk, çölleşme, biyolojik çeşitliliğin azalması ve bazı canlı türlerinin yok olması gibi ciddi çevre felaketleriyle mücadele etmektedir.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir ve yeşil bir dünya bırakılabilmesi, küresel çevre sorunlarının çözüme kavuşturulmasıyla mümkündür.

Doğaya ve çevreye dair bakış açımızı düzeltmediğimiz takdirde, ecdadımızın mirası, evlatlarımızın emaneti olan bu dünyanın yaşanılır bir yer olmaktan çıkacağı unutulmamalıdır.

Daha yeşil, daha temiz bir Keşan için, ülke genelinde sürdürülen atık yönetimi, iklim dostu teknoloji, enerji kaynaklarının kullanımı, hava, su ve toprak kalitesinin iyileştirilmesi, ağaçlandırma kampanyaları ve planlı şehirleşme yönünde önemli çalışmalar yürütmeyi hedefliyoruz.

Çocuk yaşlardan başlayarak vatandaşlarımıza çevre duyarlılığının aşılanması, tüm insanlığı tehdit eder boyuta ulaşmış bu tehlikeye karşı alınacak tedbirleri toplumun tüm bireylerinin benimsemesi için gerekli duyarlılığı göstermek Keşan Belediyesi olarak en önemli görevlerimizden bir tanesidir.

Bu konuda geç kalındığı takdirde çevre felaketi, kirlilik gibi sorunlarla başa çıkmamız mümkün olmayacaktır. Bu hususta aileler ve eğitimciler başta olmak üzere hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Dünya Çevre Günü’nün çevre sorunları konusundaki toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ediyor, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyor, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ