Reklam
Reklam

Borsanın BEREKET yemeği yapıldı

Borsanın BEREKET yemeği yapıldı
  • 14.06.2019
Reklam

Keşan Ticaret Borsasının sezon öncesi geleneksel olarak düzenlediği Dayanışma Yemeği, 12 Haziran 2019 Çarşamba akşamı yapıldı.

Yemeğe; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Müdürü Mehmet Ali Başak, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İhtiyar, borsa üyeleri ve çiftçiler katıldı.

Yemekte konuşan Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaymaz, yemekten önce Zaireci, sanayici ve tüccarlara verimli olduğunu düşündükleri bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Toplantıdaki amacımız; gerek bitkisel gerek hayvancılık anlamında üretim kısmındaki üyelerimizin, sektöre yeni katılanlar, sektörden yeni ayrılanlar birbirlerini tanısınlar, birbirleriyle istişarede bulunsunlar. Bu yemeklerin en büyük katkısı; birlik ve beraberlik içinde olmak.” dedi.

Kaymakam Özder de konuşmasında, afetlerin az, bol verimli hasatların olduğu bir yıl diledi.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu ise, “Allah birlik ve beraberliğinizi bozmasın. Hepimizin Keşan’ı ileriye taşımak için taşın altına eline koyması gerekiyor. Keşan’ın kendi yağında kavrulacak hali varmış, biz kendimize yeteriz. Biraz silkelenelim. Beraber olalım. Nereli olduğumuz önemli değil, hangi takımı tuttuğumuz önemli değil, gözyaşımız aynı renk. Beraber çalışırsak bu işi başaracağız. Sadece borsa yemeği değil bu, Keşan’ın, Keşan hasadının yemeği. Keşan’ın bereket yemeği. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Yemek geç saatlere kadar davul zurna ile oyunlar eşliğinde devam etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ