Reklam
Reklam

ÇAKIR: “YAĞAN YAĞMURDA AKP’NİN ‘GERÇEK BELEDİYECİLİK’ ANLAYIŞININ SONUÇLARINI GÖRDÜK”

ÇAKIR: “YAĞAN YAĞMURDA AKP’NİN ‘GERÇEK BELEDİYECİLİK’ ANLAYIŞININ SONUÇLARINI GÖRDÜK”
  • 13.03.2024
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, 12 Mart Salı günü yaşanan yağmurda ortaya çıkan sorunları ve AK Parti’nin belediye başkan adayı Mustafa Helvacıoğlu‘nun iddia ettiği belediyecilik anlayışının sonuçlarını sert bir dille eleştirdi. Çakır, yaşanan sorunları detaylı bir şekilde sıralayarak, belediyenin beş yıllık döneminde yapılan işlerin yetersizliğine ve plansızlığına vurgu yaptı. Çakır, AK Parti’nin son 5 yılda Keşan’ı adeta kaderine terk ettiğini ve kentin önemli caddelerinin sel altında kaldığını söyledi.

“YAĞAN YAĞMURDA AKP’NİN ‘GERÇEK BELEDİYECİLİK’ ANLAYIŞININ SONUÇLARINI GÖRDÜK”

12 Mart’ta yağmurda AKP’nin ‘gerçek belediyecilik’ anlayışının sonuçlarını hep birlikte gördüklerini dile getiren Çakır, açıklamasında şu ifadelerle başladı: “12 Mart Salı günü yağan yağmurda, AKP’nin övünerek anlattığı ‘gerçek belediyecilik’ anlayışının sonuçlarını hep birlikte gördük. Rasim Ergene Caddesi’nden Yeni Mahalleye giden ve üzerinde adım başı elektrik direklerinin bulunduğu, esnafı çileden çıkaran bölünmüş yol, 5 yılda bir çivi dahi çakılmayan Anafartalar Caddesi, iki kere asfalt atmak zorunda kaldıkları, yapboza dönen Muhtar Ali Çevikel Caddesi, vizyon projeleri diye adlandırdıkları ama üzerinde doğru dürüst bir tören bile yapılamayan Cumhuriyet Meydanı’nın yan tarafında kalan Fevzi Çakmak Caddesi, daha yeni düzenleme yaptıkları ve trafiği daha da keşmekeş haline getiren bölünmüş Hastane Caddesi… Sayın başkanın Trakya’nın Bodrum’u yapacağım diye iddiada bulunduğu Erikli sahili ve yine henüz daha yeni yollarının yapıldığını iddia ettiği Sanayi Sitesini sular bastı.”

‘YAPTIĞIMIZ PROJELERİN YANLARINA BİLE YAKLAŞAMADILAR’

CHP’nin 2004 yılından itibaren hayata geçirdiği projelerin de AK Parti tarafından tahrip edildiğini vurgulayan Çakır, eleştirilerini şöyle sürdürdü: “Sayın Mehmet Özcan‘ın 2004 yılından itibaren göreve başlar başlamaz yer altına inerek hayata geçirdiği ve büyük emekler harcayarak bitirdiği projelerin üzerine bilinçsizce, iş bilmez bir şekilde asfalt atılarak nasıl heba edildiğini gördük. Beş yıldır hiçbir büyük projeye imza atamayan, sadece günü kurtarmakla meşgul olan, günübirlik projelerle iş yapmış gibi görünmeye çalışan, kendi hiçbir büyük projeyi yapamadığı halde, geçmiş dönemde yapılanların yanına bile yaklaşamadığı halde iki cümlesinden birinde geçmişte yapılan icraatlara çamur atmaya çalışan mevcut belediye başkanı ve AKP’nin belediye başkan adayı ile onla birlikte Keşan’ı yönetmeye talip olan meclis üyesi adayları, vatandaşlarımız yağmur sularıyla mücadele ederken sosyal medyada yaptıkları basit videolarla akıllarınca eğlendiklerini düşünüyorlardı.”

‘AKP’Lİ MONTAJCILAR, İNSANLIK DRAMI YAŞATAN İSRAİLE DESTEK VEREN PİL FİRMASININ VİDEOSUYLA ALGI YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR’

AKP’li montajcılarca yapılan ve AK Partili meclis üyelerince paylaşılan videodaki pil firmasının Tüketiciler Birliğince Gazze’ye insanlık dramı yaşatan İsrail’e destek verdiği için boykotlu ürünlere dahil edildiğini hatırlatan Çakır, “Dünyadan habersiz bu cahiller, akıllarınca benim, belediye başkanımızın ve meclis üyemizin fotoğraflarını montajlayıp boykotlu pil firmasının videosunu paylaştılar. AKP’li montajcılar, insanlık dramı yaşatan İsrail’e destek veren pil firmasının videosuyla algı yaratmaya çalışıyorlar. 6 aydır süren Gazze dramının yanında İsrail’le bir an olsun bile ekonomik anlaşmaları kesmeyen, AKP iktidarı mensupları vicdanlı insanlarca protesto edilmektedirler.” dedi.

‘KEŞAN HALKI ÇÖZÜM BEKLİYOR, AKP DALGA GEÇİYOR’

AKP’nin Keşan’ı ciddiye almadığını ve vatandaşlarla dalga geçtiğini savunan Çakır, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Sularla boğuşan vatandaşımıza derman olacakları yerde Cumhuriyet Halk Partisinin Keşan İlçe Başkanı’nın ve geçmişte üç dönem Keşan Belediye Başkanlığı yapmış belediye başkan adayımızın fotoğraflarını izinsiz kullanıp bir hayvanın üzerine monte ederek akıllarınca alay ettiklerini zannettiler. Vatandaşımız iktidar partisinden icraat beklerken iktidar partisinin mensupları ciddiyetten uzak bir şekilde böyle boş işlerle uğraşıyorlardı. İnanıyorum ki saygıdeğer Keşanlı hemşerilerimiz bu yaşananları en iyi şekilde irdeleyecek ve 31 Mart’ta yetkiyi gerçekten hak edene, geçmiş olduğu gibi gelecekte de Keşan’ı liyakatle ve ciddiyetle yönetecek olan adaya verecektir. Keşan halkı çözüm bekliyor, AKP dalga geçiyor.”

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Keşanlıların 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde doğru kararı vereceğine inandığını da sözlerine ekledi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ