Reklam
Reklam

COVİD-19 ÖNLEMLERİ ALINDI, VATANDAŞLAR SIK SIK UYARILDI

COVİD-19 ÖNLEMLERİ ALINDI, VATANDAŞLAR SIK SIK UYARILDI
  • 02.08.2020
Reklam

Keşan Ticaret Borsası işletmeciliğindeki Keşan Belediye Mezbahası’nda yapılan kurban kesimleri bu bayramda da sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi.

Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşetmeciliğinde, bayramın ilk 2 günü 426 büyükbaş, 164 küçükbaş olmak üzere toplam 590 kurban kesildi.

Bayramın ilk günü sabahın erken saatlerinde mezbahaya gelen vatandaşlar, bayram öncesi aldıkları kesim sırasına uyarak kurbanlıklarını kestirdi.

COVİD-19 pandemisi nedeniyle mezbahane dışında ve kesim yerlerinde bazı önlemler de alındı.

Kurbanlıklarını kestirmek için dışarıda bekleyen vatandaşlara bu yıl ikram çadırı kurulmadı.

Kurbanlıkların hisse sahiplerinden sadece bir kişi kesimhaneye girerken, küçükbaş kesim yerinde de vatandaşlara sık sık sosyal mesafenin korunması için uyarıda bulunuldu.

Bayramın ilk günü kesim yerini ziyaret eden Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldırır ve Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz’a ve mezbaha personeline kolaylıklar diledi.

Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşletmeciliği’nde Kurban Bayramı’nın 1. günü 284 büyükbaş, 134 küçükbaş, 2. günü de 142 büyükbaş ve 30 küçükbaş olmak üzere toplam 590 kurban kesimi gerçekleştirildi.

Kurban Bayramı’nın 3. günü de kurban kestirmek isteyenler için mezbahanede nöbetçi kasapların bulunduğu belirtildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ