Reklam
Reklam

DİN GÖREVLİSİ CUMA HUTBESİNDE UYARDI: “TABURELER KATLANABİLİR OLACAK”

DİN GÖREVLİSİ CUMA HUTBESİNDE UYARDI: “TABURELER KATLANABİLİR OLACAK”
  • 10.01.2020
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığınca, cami ile mescitlerde tabure ve sandalye üzerinde namaz kılınmasına ilişkin yayınlanan genelge sonrası taburelerin katlanılabilir olması istendi.

Yerde oturamayacak derecede dizlerinden rahatsız olanların namazlarını daha kolay kılabilmeleri için Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla yeni bir uygulama başlatılmıştı.

Bir süre yayımlanan genelge ile katlanabilir tabureler bazı camilerden kullanılmaya başlanırken, bazılarında ise halen eski taburelerin kullanılma devam edildiği görüldü.

Bugün Hersekzade Ahmet Paşa Camisi’nde verilen Cuma hutbesinde, oturarak namaz kılamayan kişilerin artık camide katlanabilir tabure kullanması istendi.

Halen normal taburelerin kullanıldığını dile getiren cami imam hatibi, rahatsızlığından ötürü yere oturamayanların da namaz kılmaya hakkı olduğunu ancak taburede namaz kılanların da Diyanet İşleri Başkanlığının genelgesin uyması gerektiğini vurguladı.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan imam hatip, taburede namaz kılanların, caminin arka bölmelerinde değil tabureleriyle birlikte cemaatin içerisine karışarak namaz kılmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

İmam hatip, taburede namaz kılanları bir kez daha uyararak, taburelerin katlanabilir olması gerektiğini aktardı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ