Reklam
Reklam

DOÇEK DAĞCILIK EKİBİ “TRANS ALADAĞLAR” ETKİNLİĞİNE KATILACAK.

DOÇEK DAĞCILIK EKİBİ “TRANS ALADAĞLAR” ETKİNLİĞİNE KATILACAK.
  • 26.08.2021
Reklam

 

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) Dağcılık ekibi, Zirve Dağcılık Tekirdağ Şubesi ile birlikte Niğde Aladağlardaki “Trans Aladağlar” etkinliğine katılacak.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Genel Merkezi tarafından bu yıl 8.si yapılan “Aladağlar Dağcılık Buluşma ve Şenliği” kapsamında ülkenin birçok farklı yerinden gelen dağcılar Aladağlarda olacak.

27 Ağustos-03 Eylül tarihleri arasındaki etkinlik; hem 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamak hem de elim bir kazada yitirdiğimiz dağcı Emrah Özbay anısına yapılacak.

Zirve Dağcılık Tekirdağ Şubesi de düzenlenen bu geniş kapsamlı etkinliğe “Trans Aladağlar” bölümüyle katılacak.

Aladağların batı ucundan doğu ucuna geçişi ve dağı aşmayı tanımlayan “Trans Aladağlar” etkinliği 6 gün sürecek. Dağcılar bu esnada farklı noktalarda kamp kuracak ve güzergah üzerindeki zirvelere çıkışlar yapacak.

Niğde Çukurbağ Köyü Sokullupınar kamp alanından başlayacak olan etkinlik; Çelikbuyduran, Yedigöller ve Hacer Boğazını takiben Kayseri Yahyalı Kapuzbaşı şelalelerinde son bulacak.

16 kişiden oluşan dağcılık ekibi bu sırada güzergahda 3723 metre üzerindeki Emler ve ayrıca Karasay-Eznevit zirvelerine de çıkış yapacak.

Etkinlik ile ilgili açıklama yapan Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, “Trans Aladağlar etkinliğine uzun süredir katılmak istiyorduk. Zirve Dağcılık Tekirdağ Şubesinin etkinliği ile hem oradaki dağcılarla buluşup hasret giderecek hem de dağları yerinde soluklamanın coşkusunu yaşayacağız. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Zirve Dağcılık Genel Merkez Başkanı Orhan Kozan’a, Zirve Tekirdağ Başkanı Adnan Gündoğdu’ya ve faaliyet sorumlusu Şahin Sarı’ya Keşan DOÇEK adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ