Reklam
Reklam

ERDİN BİRCAN, BUGÜN HASKÖY’DEKİ MEZARI BAŞINDA ANILACAK

ERDİN BİRCAN, BUGÜN HASKÖY’DEKİ MEZARI BAŞINDA ANILACAK
  • 17.11.2019
Reklam

CHP Edirne Milletvekili iken, geçirdiği beyin kanaması sonucu 59 yaşında yaşamını yitiren merhum Erdin Bircan, bugün saat 14.00’te, memleketi olan Enez’e bağlı Hasköy’deki mezarı başında anılacak.

Bircan’ın ölümünün 1. yıldönümü nedeniyle mezarı başında anma töreni yapılacak ve Kur’an-ı Kerim okunacak.

TÖRENE KATILMAK İSTEYENLER İÇİN ARAÇ KALDIRILACAK

Bircan’ın Hasköy’deki mezarı başında yapılacak anma törenine katılmak isteyenler için Keşan’dan araç da kaldırılacak.

Araç bugün saat 12.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edecek.

KURULTAY ÇALIŞMASI İÇİN GİTTİĞİ IĞDIR’DA BEYİN KANAMASI GEÇİRMİŞTİ

Erdin Bircan, 29 Temmuz 2018 tarihinde, CHP’nin olağanüstü kurultay çalışmaları kapsamında Iğdır’a gitmiş ve gün içinde kurultay delegeleri ile görüştükten sonra saat 23.00 sıralarında otele geçmişti. Ertesi sabah Bircan’ın kahvaltıya inmemesi üzerine kaldığı oda da arandı ancak cevap alınamadı. Bunun üzerine odaya giden görevliler, Erdin Bircan’ın kapıyı açmaması üzerine yedek anahtarla içeri girdi. Otel görevlileri ve partililer, Bircan’ı yarı baygın halde buldu. 112 Acil Servis ambulansı ile Iğdır Devlet Hastanesine kaldırılan Erdin Bircan, beyin iç kanaması geçirdiği tespit edildi. Bircan, burada yapılan ameliyatın ardından, hava ambulansı ile Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniğine sevk edildi. Yaklaşık 4 ay yoğun bakımda kalan Erdin Bircan, 18 Kasım 2018 tarihinde yaşama veda etti.

ERDİN BİRCAN KİMDİR?

Erdin Bircan, 1 Ocak 1959 tarihinde Enez’e bağlı Hasköy’de doğdu. İstanbul Hasköy Lisesinde okuduğu yıllarda gençlik hareketlerine katıldı. Politika Gazetesi’nde çalıştı.
1980’li yıllarda özel sektörde yöneticilikler yaptı. Ticari hayatına 1988’de Erpa Tekstil’i kurarak başladı ve başarılı bir iş hayatı gerçekleştirdi. Uzunköprü’de hayvancılıkla uğraştı. Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu. Kurucuları arasında yer aldığı Trakyalı Yöneticiler ve İş Adamları Derneği TRYİAD’da 2 dönem Başkan Yardımcılığı yaptı. 10 yıl Keşan Ticaret Sanayi Odası (TSO) üyeliği yaptı.
İstanbul Tekstil Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İTKİB üyeliği, İstanbul Ticaret Odası İTO üyeliği ve İstanbul Sanayi Odası İSO üyeliklerinde bulundu. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Beşiktaş Spor Kulübü üyesiydi. 2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olarak yarıştı. 2015 seçimlerinde önseçimden başarı ile çıkarak CHP Milletvekili adayı oldu. 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimleri ile parlamentoya girmeye hak kazandı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ