Reklam
Reklam

ERİKLİ’DEKİ VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ

ERİKLİ’DEKİ VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ
  • 27.09.2023
Reklam

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ekipleri, yazlık bölgelerdeki vatandaşları, sokak hayvanları konusunda hem uyardı hem de bilgilendirdi.

Edirne’ye atandıktan bir süre sonra Keşan’da köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Vali Yunus Sezer, başta Erikli Sahili olmak üzere yazlık bölgelerdeki sokak hayvanlarıyla ilgili çalışma yapılmasını istemişti.

VALİ SEZER TALİMAT VERMİŞTİ

Toplantıda, yaz tatiline gelirken getirdikleri köpekleri evlerine dönerken bölgede bırakanlara sitemde bulunan Vali Sezer, “<Yazın 2 ay boyunca benim evimi korusun sonra ben bırakayım, ne yapıyorsa yapsın> Böyle bir şey istemiyorum. Zenginlerin fantezileriyle uğraşacak halimiz yok bizim.” diyerek, jandarmanın bu konuda çalışma yapmasını istemişti.

JANDARMA HAREKETE GEÇTİ

Sahillerdeki köpekler konusunda hareket geçen Edirne İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ekipleri, Erikli Sahili’nde bulunan vatandaşlara, tatilden sonra yazlıktan ayrılırken, yanlarında getirdikleri evcil hayvanları bölgede bırakmamaları konusunda uyardı.

Jandarma ekipleri vatandaşlara, hayvanlarını tatil bölgesinde bırakanları uyarmaları ve cep telefonlarındaki HAYDİ uygulamasından ihbarda bulunmalarını istedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ