Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU, EDİRNE’YE YENİ ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMENLERİN BİR SENDİKAYA ÜYE YAPILMAK İSTENMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

GAYTANCIOĞLU, EDİRNE’YE YENİ ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMENLERİN BİR SENDİKAYA ÜYE YAPILMAK İSTENMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ
  • 24.06.2020
Reklam

 

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne’ye yeni ataması yapılan öğretmenlerin yandaş bir sendikaya üye yapılmak istenmesiyle ilgili iddialara tepki göstererek, “Öğretmenleri rahat bırakın ki fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştirsinler.” dedi.

Edirne’ye ataması yapılan öğretmenlerin göreve başlama işlemleriyle birlikte sanki bir zorunlulukmuş gibi yandaş bir sendikaya üye yapılmak istendiğine dair kendilerine duyumlar geldiğini söyleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu, bunun demokratik hukuk devletiyle uyuşmadığını ancak parti devletinde görülebileceğini belirtti.

Milli Eğitim’in Türkiye’nin en sorunlu alanlarından biri olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu, Edirne’de yaşananların bu kafayla Milli Eğitim’in düzelmeyeceğini bir kez daha gösterdiğini vurguladı.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, bu tür işlerin geçmişte FETÖ tarafından yapıldığını ifade ederek, şöyle dedi: “FETÖ üniversiteye kayıt için gelen gençleri daha kayıt sırasında bekler kendi cemaat yurtlarına yerleştirmek için ikna etmeye çalışırdı. Şimdi kamuda bu FETÖ yöntemini yandaş sendikaya üye kayıt etmek için görüyoruz. Başlama evraklarının yanına yandaş sendikaya üyelik evrakını iliştiriyorlar.

Yandaş sendika milli eğitimi ve kamunun başka birçok yerini AKP desteğiyle sarmış durumda. Bu sendikanın milli eğitime bir yararı, bu konuda söyleyeceği söz olsaydı eğitimde bu durumda olmazdık.

Öğretmenlerimiz; özgür düşünen, ülkemizi yarınlara taşıyacak gençlerimizi yetiştirecekler. Bırakın onlarda özgürce üye olup olmama haklarını kullansınlar, istedikleri sendikayı seçsinler. Milli Eğitim’in Edirne’de de Türkiye’de çözmesi gereken onlarca sorun var. İsteyen istediği sendikaya üye olabilir, bunun için baskı yapmak devlet kurumlarının işi değildir.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ