Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NEDENİYLE VİZE BAŞVURULARI REDDEDİLİYOR”

GAYTANCIOĞLU: “KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NEDENİYLE VİZE BAŞVURULARI REDDEDİLİYOR”
  • 18.09.2020
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, ihracat yapan firmalarda çalışan TIR şoförlerinin vize yenileme başvurularında kısa çalışma ödeneğine takılmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Vizelerini yenilemek için konsolosluklara başvuran şoförlerden son 4 aylık sigorta dökümleri istendiğini anımsatan Gaytancıoğlu, “Kısa çalışma ödeneği nedeniyle son 4 aylık sigortaları eksik görünen şoförlerin vize başvuruları reddediliyor.” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, ihracat ve nakliyecilik yapan firmalardan kendilerine yaşanan sıkıntı ile ilgili sürekli şikâyetler geldiğini, bu şikâyetlerin ilgili bakanlıklara gitmemesinin mümkün olmadığını ancak şu ana kadar bir çözüm getirilmediğini söyledi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Şoförlerimizden gelen şikâyetler mutlaka Bakanlıklara da gidiyordur. Ama Bakanlıklar sorunu çözmek için bir adım atmıyor. AKP’nin yönetim anlayışında herkes bir üstüne baktığı için hiçbir iş çözülmüyor. Türkiye’nin en sıkıntılı dönemlerinde ihraç yapmak için çabalayan firmalara, buralarda çalışanlara şimdi değilse ne zaman yardımcı olunacak? Nasıl saray rejimi Türkiye’ye uymuyor ise Saray’dan belirlenmiş, özel durumları göz ardı eden çözümler de sorunları çözmüyor.” dedi.

Okan Gaytancıoğlu, “Söz konusu durumdan şoförler kadar firma sahipleri de şikâyetçi ve  ‘Çalışanlarımız için bu zor günlerde kısa çalışma ödeneğinden yararlandık fakat şimdi bu çalışanlarımız vizelerini yenileyemiyor. Bu ödenekten yararlanamazsak ekonomik olarak ayakta kalmamız mümkün değil. Bu soruna acilen bir çözüm getirilmesini istiyoruz.’ diyorlar.” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ