Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU MAKET ARAÇLARIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

GAYTANCIOĞLU MAKET ARAÇLARIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR
  • 19.02.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, daha önce gündeme getirdiği karayollarındaki maket polis ve jandarma araçlarının maliyetini ve ne kadar işe yaradıklarını TBMM’de bir kez daha sordu.

Konuya ilişkin daha önce de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yazılı soru önergesi veren Doç. Dr. Gaytancıoğlu, verilen cevapların sorulan soruların karşılığı olmadığını belirterek, Bakanlığın bu maket araçların maliyetini, kimlere yaptırıldığını ve kazaların önlenmesinde etkili olup olmadığının istatistiki verilerle açıklanmasını istedi.

CHP Edirhttps://www.kesaninnesesi.com/wp-content/uploads/2020/02/polis-maketi.jpgne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM Genel Kurulunda İçişleri Bakanı Soylu’ya, “Bu maketlerin çoğu çalışmıyor. Bu konu hakkında önlemleriniz var mı? Bu maketler kime, kaça yaptırılıyor? Devlete maliyeti nedir? Bu kadar basit sorulara en son bir cevap geldi. Gelen cevap sorular sorularla ilişkisiz. ‘Maketler kazaları önlüyor’dan başka açıklayıcı bir cevap yok. Şimdi buradan bir kez daha soruyorum; bu maketler çoğu çalışmıyor bir önleminiz var mı? Bu maket araçlar için kaç para harcandı? Bu maketler kime yaptırılıyor? Maket polis araçlarının konulduğu yerlerde trafik kazalarının azaldığına dair elinizde somut bir araştırma sonucu var mıdır?” sorularını yöneltti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ