Reklam
Reklam

HAMZADERE SULAMA BİRLİĞİ, YENİ KANALLA 600 BİN TL TASARRUF YAPACAK

HAMZADERE SULAMA BİRLİĞİ, YENİ KANALLA 600 BİN TL TASARRUF YAPACAK
  • 09.07.2020
Reklam

Sarıcaali Pompasında Yapımı Tamamlanan İletim Kanalı İle Hamzadere Sulama Birliği, toplamda her yıl 600 bin TL enerji tasarruf edecek.

Hamzadere Sulama Birliği Müdürü Abdullah Aşır, Sarıcaali Pompa İstasyonu’nda yapılan yeni iletim kanalıyla Birliğin yılda yaklaşık 200 bin TL enerji tasarrufu yapılacağını söyledi.

Birlik Müdürü Aşır, M1 kanalına aldıkları pompaları doğrudan I1 kanalına bağlayarak her yıl 400 bin TL enerji tasarrufu ettiklerini de bildirerek, “Şimdi yine aynı yerde Karasaz Sulama Kooperatifi ile birlikte yaptığımız anlaşma gereği su ayırım kanalını tamamladık. Bu kanalın tamamlanması ile Birliğimiz her sene 200 bin TL enerji tasarrufu edecek. Ayrıca Kararsaz ve Hamzadere Sulama Birliği arasında yaşanan suyun bölüşümü konusundaki olumsuzluklar bertaraf edilmiş olacak. Bu proje ile İpsala ovasına ve üreticilerimize yıllarca enerji tasarrufu sağlanacak. Emeği geçen herkese DSİ Bölge Müdürlüğümüze, Karasaz Sulama Kooperatifine ve Birliğimiz Başkanı Enver Ongun beye ve çalışanlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Abdullah Aşır, Birlik olarak bölge üreticisi için durmadan çalıştıklarını ve İpsala Ovası’nı bu senede yine yeşile boyadıklarını sözlerine ekledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ