Reklam
Reklam

“HANGİ SÖZÜNÜZE İNANALIM, SAYIN BAŞKAN”

“HANGİ SÖZÜNÜZE İNANALIM, SAYIN BAŞKAN”
  • 14.03.2022
Reklam

CHP Yenimuhscir Belde Başkanı Ahmet Oğuz, beldeye yapılması planlanan kapalı halı saha için “Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile ön protokol imzalandık.” diyen Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker’in aynı halı sahayla ilgili geçen yıl nisan ayında “Mayıs ayında ihalesini de yapıyoruz, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızdan ödemesini de nakit aldık.” şeklinde beyanat verdiğini hatırlattı.

“21 Nisan 2021 tarihinde <halı sahanın parasını nakit aldık> diyorsunuz, 11 Mart 2022 tarihinde de <Halı saha için ön protokol imzaladık> dediniz. Hangi sözünüze inanalım başkan. diyen Oğuz, açıklamasında şunları ifade etti: “11 Mart 2022 tarihinde basında yer alan haberde, beldemizde kapalı halı saha yapılacağını ve kapalı halı saha ile ilgili Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile ön protokol imzalandığı bilgisini Yenimuhacir belde halkına müjdelemişsiniz.

Soruyorum Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker’e; 22 Nisan 2021 tarihinde yerel basınımızda yer alan habere göre <Ahmet Oğuz’a görevde oldukları 10 yıl içerisinde gençler için hiç bir çalışmada bulunmadıklarını vurgulayan Türker: ‘Bizlere de çamur at izi kalsın manasıyla atıfta bulunuyorsunuz. Bahse konu olan yerin imar planları içerisinde ticaret alanı olduğunu tespit ettik ve hemen akabinde de meclis kararıyla imarda revizyon yapılarak spor alanına çevirdik. Sayın Ahmet Oğuz yalan söylüyorsunuz; sizlerin bahsettiği gibi satın alınan ve projesi bitmiş bir yer yok. Bu yerin tüm tahsis ve projelerini biz yaptık ve mayıs ayında ihalesini de yapıyoruz. Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızdan ödemesini de nakit aldık.’

Bu beyan sizin değil mi Sayın Türker. 21 Nisan 2021 tarihinde halı sahanın parasını nakit aldık diyorsunuz. 11 Mart 2022 tarihinde halı saha için ön protokol imzaladık diyorsunuz, hangisine inanalım Başkan. Halı saha parasını nakit aldıysanız neden bu güne kadar yapmadınız? Nakit alınan paraya ne oldu? Yeter artık gençlerin umutlarıyla oynadığınız. 3 yıl geçti her şeyi hazır olan bir halı sahayı bile yapamadınız. Siz zaten iki basketbol pota direği diktiğiniz zemini çakıl taşı olan alana da basketbol sahası yaptım diye faaliyet kitapçığınızda yer verebiliyorsunuz. Unutmayın seçim günü geldiğinin de Yenimuhacir gençliği ve Yenimuhacir halkı gerekeniz yapacaktır.

Göreve geldiğinizde atıl durumda olan parke taşlarını ayrıştırmaya başladınız ve bizleri israfla yetim hakkı yemekle suçladınız durdunuz. Şuan görüyoruz ki atıl durumda olan taşların ayrıştırılmasını bırakmışsınız, size yakın olan belediye personelinin arsasına belediye kamyonuyla 2 kamyon taş göndermişsiniz. Bu yetim hakkına girmiyor mu sayın Başkan? Sizi sürekli uyardık. Çamur at izi kalsın siyasetini bırakın. Ama nafile bir türlü vazgeçemediniz bu huyunuzdan. Bizler hiçbir zaman şahısların bahçelerine arsalarına taş göndermedik. Sadece çökme gerçekleşen yoların zeminlerinde kullandık.

Yenimuhacir halkı sizden hizmet bekliyor. Seçim zamanı verdiğiniz sözleri gerçekleştirmenizi bekliyor ama nafile siz sanırım o sözleri unuttunuz ama hatırlatmak bizim görevimiz. TOKİ Konutları yanındaki boş alana Yöresel Halk Pazarı sözünüz vardı. Bununla ilgili bir çalışmanız var mı? Böyle bir çalışmanın olduğunu 3 yıldır ne duyduk ne de gördük. Hatta, Yöresel Halk Pazarı yapmayı düşündüğünüz alanın yanında bulunan tahminen 100 m2 olan prefabrik yapıyı belediyenin olduğunu inkar ettiğiniz gibi talan edilmesine de göz yumuyorsunuz.

Söz uçar yazı kalır başkan. Verdiğiniz sözlerin takipçisi olacağız. Yenimuhacir halkı hizmet bekliyor.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ