Reklam
Reklam

KADINLAR ‘RAHİM AĞZI KANSERİ’ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

KADINLAR ‘RAHİM AĞZI KANSERİ’ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ
  • 29.01.2020
Reklam

Ocak ayının ‘Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı’ olması nedeniyle, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Yönetimi tarafından kadınlara yönelik ‘Rahim Ağzı Kanseri’ konusunda farkındalık eğitimi düzenlendi.

CHP İlçe Parti Lokalinde gerçekleştirilen ve saat 13.30’da başlayan eğitim, Özel Keşan Hastanesinde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güneş tarafından verildi.

Dr. Güneş, kadınlara rahim ağzı kanserlerinin; nedenleri, belirtileri, nasıl bulaştığı, nasıl teşhis konulabileceği, risk faktörleri ve tedavi seçenekleri konularında bilgilendirmede bulundu.

Eğitim öncesi basın mensuplarına konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, şunları söyledi: “Tek başına yaşanan bir hayatın anlamlı olmadığını düşünüyoruz ve dolayısıyla insanların da birbirlerinin hayatlarına dokunması lazım. Ufak bir şeyi değiştirdiğinizde önemli değişikliklere neden olacağını da biliyoruz. Bu nedenle konu ne olursa olsun Keşan’da yaşayan ve yakınımızda olan insanların hayatına dokunmak ve bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Bugünkü konumuz kadınlarda rastlanan kanser türü. Hüseyin hocamız bilgi vermek için geldi ve kendisine teşekkür ediyoruz. Sağlığın yanı sıra bu tür çalışmalarımız devam edecektir.” 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ