Reklam
Reklam

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER, UZUNKÖPTÜ VE EDİRNE’DE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER, UZUNKÖPTÜ VE EDİRNE’DE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU
  • 03.03.2022
Reklam

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım‘ın katılımıyla gerçekleştirilen Türk Kızılay’ın “81 İl 81 Anaokulu Projesi” kapsamında Uzunköprü’de hayırsever tarafından yaptırılan Gökçen Seven Kızılay Anaokulu’nun açılışına katıldı.

Bakan Özer daha sonra, Edirne’ye geçerek, el sanatları atölyeleri ve saray mutfağı lezzetlerinin sunulduğu Edirne Rumeli Kültür ve Sanat Akademisi’ne ziyarette bulundu.

Bakan Özer, Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü yerleşkesinde, içerisinde el sanatları atölyeleri ve saray mutfağı lezzetlerinin sunulduğu Edirne Rumeli Kültür ve Sanat Akademisi’ni ziyaret etti.

Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ile Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk‘ün karşıladığı, yöresel halk oyunları kıyafetli öğrencilerin çiçek sunduğu Bakan Özer, yapının çok güzel olduğunu söyledi.

Soytürk, 15. yüzyıl yapısı Devecihan Kültür Merkezi hakkında Bakan Özer‘e bilgi verdi.

Özer daha sonra akademinin içerisinde yer alan mis meyve sabunu, deri işleme, hüsn-i hat, aynalı süpürge, Edirnekari atölyeleri ve saray mutfağı lezzetlerinin sunulduğu akademinin mutfağını gezdi.

Buradaki öğreticilerle sohbet eden, akademiyi çok beğendiğini ifade eden Özer, başarı dileklerini sundu.

Milli Eğitim Bakanı Özer, daha sonra Anadolu medyası ortak yayınında “Anadolu Soruyor” programının canlı yayınına katıldı. (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ