Reklam
Reklam

SAHADAKİ OLUMSUZLUKLAR NEDENİYLE MİSAFİR TAKIMLAR KEŞAN’A GELMEK İSTEMİYOR

SAHADAKİ OLUMSUZLUKLAR NEDENİYLE MİSAFİR TAKIMLAR KEŞAN’A GELMEK İSTEMİYOR
  • 27.04.2022
Reklam

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ve Mehmet Özcan’ın belediye başkanlığı döneminde yapılan Merhum Polis Memuru Erol Elmas Semt Sahası’nın durumuna, sporseverler hem üzülüyor hem de tepki gösteriyor.

Soyunma odaları ve zemini giderek bozulan sahanın aydınlatması da yetersiz kalıyor.

Trakya Veteranlar Ligi başta olmak üzere bazı okul maçlarının dahi oynandığı semt sahasının, neden bakımının yapılmadığı soruluyor.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından 11 mahalleye 11 semt sahası yapılmasına ve Keşan Atatürk Stadı’nın yeniden inşa edilmesine ön ayak olan Keşan Belediyesi’nin, şuanda Keşan’da bir tek kullanılabilir saha durumunda olan semt sahasına neden sahip çıkmadığı merak ediliyor.

Yapıldığı andan itibaren 7’den 70 herkese ücretsiz kullandırılan ancak belediyedeki yeni dönemle birlikte ücretlendirilen sahanın, içler acısı durumu sahayı kullanan sporcuların tepkisini alıyor.

Her yağmurda soyunma odalarına su akması nedeniyle, üstünü değiştirmeye çalışan sporcular zor anlar yaşıyor. Sahadaki olumsuzluklar nedeniyle, misafir takımların adeta Keşan’a gelmek istemediği belirtiliyor. Işıklandırmanın yetersiz kaldığı sahadaki aydınlatma direklerinden birinin uzun süre önce yıkıldığı ancak yerine dikilmediği ifade ediliyor.

Keşan’daki sporcular, semt sahasındaki bu olumsuzluklar nedeniyle bazı maçların ertelendiği ya da şehir dışındaki farklı sahalarda oynanmak zorunda kalındığını vurguladı.

Sporseverler, sahadaki durumu görmeleri ve gerekli onarımların yapılması için Keşan Belediyesi yöneticilerini göreve davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ