Reklam
Reklam

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ŞEHİTLİK ZİYARETİ İLE BAŞLADI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ŞEHİTLİK ZİYARETİ İLE BAŞLADI
  • 15.07.2019
Reklam

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’, bugün tüm ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da bir dizi etkinlikle anılmaya başlandı.
Keşan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen anma programı çerçevesinde Asri Mezarlık’taki Şehitlik ziyaret edildi.
Öğle namazından önce de Hersekzade Ahmet Paşa Camisi’nde şehitler için Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim okundu.
Saat 14.30’da ise Cumhuriyet Meydanı’nda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak.
PROGRAM GECE DE DEVAM EDECEK
Program saat 21.00’de Keşan Orman İşletme Şefliği önünde kortej yürüyüşü ile devam edecek. Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyecek kortej, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunacak ve İstiklal Marşı söylenecek. Günün önlem ve anlamını belirten konuşmayı ise Keşan Kaymakamı Nuri Özder yapacak.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili videoların sinevizyon aracılığı ile halka sunulması ile devam edecek programda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu şiirler, ardından da Kur’an-ı Kerim tilaveti okunacak.
Program, semazen gösterisi ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili videoların sinevizyon aracılığı ile halka sunulmasıyla sürecek.
Saat 00.13’te ise camilerde sala okunacak. Şehitleri için dua ve Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından program, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili videoların sinevizyon aracılığı ile halka sunulmasıyla sona erecek.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ