Reklam
Reklam

AK PARTİ EDİRNE MİLLETVEKİLİ FATMA AKSAL’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI…

AK PARTİ EDİRNE MİLLETVEKİLİ FATMA AKSAL’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI…
  • 31.07.2020
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Dr. Fatma Aksal, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Aksal mesajında, şu ifadelere yer verdi: “Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin kurbanlarının makbul, dualarının kabul ve insanlarımızın birbiri arasındaki muhabbetlerinin daim olmasını diliyorum.

Kurban, cömertlik, Rabbi için candan vazgeçiş, Allah’a, kardeşine yakınlaşma demektir. Bulunduğumuz coğrafyada din kardeşlerimiz zulüm altında inlerken, ülkemizde huzur ve refah içinde Kurban Bayramını idrak etmek bizler için şükür vesilesiyken, dualarımız; kardeşlerimizin de bir an önce uğradıkları zulümlerden, haksızlardan kurtulmaları içindir.

Türkiye olarak, yakın ve uzak coğrafyamızda yaşanan krizlerden uzak bir konumda, istikrar ve güven içinde geleceğimizi inşa ve ihya ediyor, kutlu yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdürüyoruz.

Dünyada pek çok ülkenin sağlık sisteminin iflas ettiği, ekonomilerinin altüst olduğu bir dönemde yaşanan Kurban Bayramında vatandaşlarımızın bayramı tam anlamıyla hissetmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.

Salgın döneminde, devlet olarak tüm imkanları vatandaşlarımızın sağlığı, huzuru ve refahı için seferber ettik. AK Parti iktidarlarıyla bir gelenek haline gelen emeklilere biner liralık bayram ikramiyesine bu dönemde de ödemeye devam ediyoruz. Bu bayramda 12.4 milyon emekli vatandaşımıza yapılan ödemelerle inanıyorum ki bayramımız daha güzel geçecektir. Engelli ve yaşlı aylıklarıyla evde bakım ücretleri ile yükseköğremin öğrencilerinin kredi ve burs ödemeleri de bayram öncesinde yapıldı.

Kurban Bayramı öncesinde verilen müjdeler, destekler vatandaşlarımızın bayramını şenlendirecektir.

Her şeyin ötesinde bu yıl Kurban Bayramına ayrı bir müjdeyle, kutlu haberle girmenin de bahtiyarlığını yaşıyoruz. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 86 yıl sonra bayram namazının kılınacak olmasının tarif edilemez sevincini yaşarken, bu ulu mabedin aslına rücu ettirilmesinde dirayetli duruşuyla bizlere liderlik eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da milletimiz adına teşekkürü bir borcu biliyorum.

Dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olarak Türkiye, attığı her adımda, önce kendi vatandaşlarının, ardından da dost ve kardeşlerinin hukukunu en güzel şekilde savunacaktır. Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması kararı da insanımızın talebi, asra yaklaşan özleminin gerçeğe dönüştürülmesi için verilmiş bir karardır.

Mübarek Kurban Bayramının, dünyada 2020’de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ülkemizdeki birliği, beraberliği güçlendirmesi, gönüllerin şenlenmesine vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu yıl salgın nedeniyle Hac farizasını yerine getiremeyecek vatandaşlarımıza da gelecek yıllarda hac ibadetlerini yerine getirme gücü ve şevkini Rabbimden diliyorum.

Bayramlaşmalarda Corona Virüse karşı uygulanan tedbirlere tam uyulmasını, temizlik, maske ve mesafe kuralına dikkat edilmesini tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum.

Bu duygularla, Kurban Bayramınızı en içten duygularımla bir kez daha kutluyor, bayramın ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ