Reklam
Reklam

AKSAL: “GÜÇLENEN BİR TÜRKİYE VAR”

AKSAL: “GÜÇLENEN BİR TÜRKİYE VAR”
  • 02.05.2023
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan’daki mahalle ve köy muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi.

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltı, Şapçı Ağadayı Restaurant’ta gerçekleştirildi.

Saat 10.00’da başlayan kahvaltıya; Aksal’ın yanı sıra AK Parti Edirne milletvekili adayları Tarık Hatipler ve Sevdanur Kurban, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik, AK Parti il ve ilçe yöneticileri ile partili seçilmişler katıldı.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin önemine dikkat çeken Fatma Aksal, şunları söyledi: “Her seçim önemlidir ama 14 Mayıs seçimlerinin ayrı bir önemi var. Eskiden seçimler, Türkiye’nin içinde oluyordu. İktidar partisi, muhalefet partisi seçime girerler, zaman zaman değişikliklerde olur bu çok normaldir demokrasilerde. Bir bakıyorsunuz geldiğimiz noktada, bir tarafta Türkiye’nin partileri, AK Parti, MHP, Büyük Birlik Partisi. Öbür tarafta 6’lı masa diye yola çıkan ama her zaman PKK’nın destekçisi olduğu, HDP’nin içinde bulunduğu 7’nci bir ayak. Sonra Amerika, FETÖ ve PKK. Kaçlı koalisyon olduğunu bilmediğimiz bir belirsizlik var. Biz diyoruz ki önümüzdeki seçim, Türkiye’nin istikbalinin ve istikrarının seçimi olacak.”

“TÜRKİYE GÜÇLENDİKÇE BU REFAH VATANDAŞLARINA DA YANSIYACAKTIR”

Sağlıkta, ulaşımda, enerjide hayal olan birçok projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Fatma Aksal, şöyle devam etti: “Sağlık altyapımıza bakın. Bir tane ilaç alamayan, günlerce hastane kuyruğunda bekleyen, ‘Sen SSK’lısın, sen Emekli Sandığı’sın, sen Bağkur’lusun’ diye insanların ayrıldığı, ayrı ayrı hastanelere gittiği günlerden bugün evde sağlık hizmetine geldik. Eğer bir hastanız varsa doktor evde kendi ayağınıza geliyor. Hepimizin aile hekimleri var. Yeni devlet hastanelerimiz öyle. Ulaşım ona keza. Artık biz kendi hastanemizi, kendi yolumuzu yapmanın çok ötesinde kendi otomobilimizi, kendi İHA’larımızı, SİHA’larımızı yapıyoruz. ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen bir liderimiz var. Bakıyorsunuz bir kesim, ‘Tayyip Erdoğan gitsin de, ne olursa olsun’ diyor. Esas meselenin Tayyip Erdoğan olmadığını hepimiz biliyoruz. Nihayetinde sayın cumhurbaşkanımız da ifade ediyor. Diyor ki, ‘Biz de her canlı gibi faniyiz’ Mesele Tayyip Erdoğan meselesi değil, bütün mesele sayın cumhurbaşkanımızın şahsında büyüyen, güçlenen ve dünyada söz sahibi olan bir Türkiye. Sayın cumhurbaşkanımız sadece Türkiye’nin lideri değil, dünyadaki büyün mazlumların ve mağdurların umudu olmuş bir liderimiz var. Güçlenen bir Türkiye var. Kendi doğal gazını bulan, kendi enerji kaynaklarını yaratan bir Türkiye var. Türkiye güçlendikçe bu refah vatandaşlarına da yansıyacaktır.”

Programda diğer milletvekili adayları da konuşma yaptı.

Program, soru cevap şeklinde devam etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ