Reklam
Reklam

AV. DENİZ KALFA GÜNAY: “GÜÇLÜ BİR SAVUNMA, GÜÇLÜ BİR HUKUK DEVLETİ DEMEKTİR”

AV. DENİZ KALFA GÜNAY: “GÜÇLÜ BİR SAVUNMA, GÜÇLÜ BİR HUKUK DEVLETİ DEMEKTİR”
  • 05.04.2022
Reklam

‘5 Nisan Avukatlar Günü’ nedeniyle, bugün Keşan’da program düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen ve saat 13.30’da başlayan programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli, Keşan’da görev yapan bazı savcılar ve avukatlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Keşan Baro Temsilcisi Avukat Deniz Kalfa Günay tarafından basın açıklaması okundu.

Sözlerine, salgınında hayatını kaybeden meslektaşlarını anarak ve tüm meslektaşlarının Avukatlar Günü’nü kutlayarak başlayan Avukat Deniz Kalfa Günay, şunları söyledi: “Bir ülkenin gerçek anlamda hukuk devleti olması ancak o ülkenin yargı sisteminin bağımsızlığı, tarafsızlığı ve savunmaya verdiği değer ile mümkündür. Güçlü bir savunma güçlü bir hukuk devleti demektir. Güçlü avukat güçlü yargı demektir. Hukuk devleti ve demokrasi için avukatlık mesleği vazgeçilmez unsurlardan biridir. Yani avukatlık sadece yargının kurucu unsuru değil, hukuk devletinin ve demokrasinin de vazgeçilmez unsurlarındandır. Her devirde, hem sistemde mahkemeler kurulur, yargılamalar yapılır, ancak sadece demokrasilerde bağımsız avukatlar vardır. Biz, avukatlar olarak bağımsız ve adil yargının, hukukun üstünlüğünün, insan haklarına saygının, hakkın, adaletin ve demokrasinin tarafındayız. Anayasanın 2. Maddesi’nde belirtilen Atatürk ilkelerine bağlı, laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin yanındayız. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, demokrasinin ve Atatürk Türkiye’sinin yılmaz savunucularıyız.” dedi.

Program, Belediye Başkanı Helvacıoğlu tarafından avukatlara karanfil dağıtılması ve Atatürk Anıtı önünde toplu fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ