Reklam
Reklam

DÜKKANLAR ÖNÜNDE YOĞUNLUK OLUŞTURAN VATANDAŞLAR EN ÇOK KARIŞIK KURUYEMİŞ ALDI

DÜKKANLAR ÖNÜNDE YOĞUNLUK OLUŞTURAN VATANDAŞLAR EN ÇOK KARIŞIK KURUYEMİŞ ALDI
  • 31.12.2020
Reklam

Edirne’de yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını kısıtlamaları kapsamında yılbaşını evlerinde karşılayacak vatandaşlar, alışveriş için cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşturdu.

Saraçlar Caddesi’ndeki dükkanları tercih edenler, özellikle kuruyemişçilerin önünde birikti.

Milli Piyango bayilerinde de kuyruklar oluşurken, vatandaşların sosyal mesafe kuralına uyduğu gözlendi. Yılbaşı süsü ve balon satan seyyar satıcılar da caddede satış yaptı.

Bazı vatandaşlar ise caddeye yerleştirilen yılbaşı süsleri ile fotoğraf çektirdi. Caddenin simgelerinden olan sokak müzisyenleri de yaptığı müziklerle vatandaşların ilgi odağı oldu.

KENTTEKİ KURUYEMİŞÇİLER YILBAŞI HAREKETLİLİĞİNDEN MEMNUN

Kuruyemişçi Ahmet Sağlık, salgın tedbirine uyduklarını söyledi.

Kuruyemiş satışı sırasında sosyal mesafe kuralına dikkat ettiklerini belirten Sağlık, “Her yılbaşı gibi bu yıl da yoğun. Vatandaşlar genellikle karışık kuru yemiş ve çekirdek alıyor. Fiyatlar geçen seneye göre yüksek ama vatandaşlarımız kuruyemişi seviyor. Ay çekirdeğinin kilosu 28, kabak çekirdeği 70, tuzlu fıstık 36, fındığın kilogramı da 100 liradan satılıyor.” dedi.

Kuruyemişçi Arslan Kerimler ise vatandaşların daha çok karışık kuru yemiş tercih ettiğini anlattı.

Alışverişe çıkan Sedat Tosun da karışık çerez, kestane, fındık aldığını belirterek, “4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için alışverişimizi yaptık. Eğlencelik çerezimizi aldık. Önceki yılbaşlarına göre daha sakin geçecek.” diye konuştu. (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ