Reklam
Reklam

GÖREN: “BUGÜN ALDIĞIMIZ NEFESİ, BAŞTA ATATÜRK OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ”

GÖREN: “BUGÜN ALDIĞIMIZ NEFESİ, BAŞTA ATATÜRK OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ”
  • 22.03.2022
Reklam

Keşan Batı Koleji tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü kapsamında “Özgürlük Ateşi Çanakkale” programı gerçekleştirildi.

Dün akşam saat 20.30’da Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonunda yapılan programa; Keşan Belediyesi Başkanvekili Nehir Gergin, Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program öncesi, Çanakkale ruhunu hissettirmek amacıyla ekmek ve hoşaf ikram edildi.

Özgürlük Ateşi Çanakkale programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile devam etti.

5 sınıf öğrencilerin bayrak gösterisinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Batı Koleji Fen Lisesi Müdürü Galip Gören yaptı. Gören; “Bugün aldığımız nefesi, Çanakkale’de verilen son nefese borçlu olduğumuzu unutmadan, ülkemizin her karşı toprağında özgürce dolaşabiliyorsak, ibadetlerimizi özgürce yapabiliyorsak, ezan sesleri dinmiyorsa, bu salonda bir arada oturabiliyorsak, ülkemizin sınırları şehitlerimizin kanıyla çizilmişse, bayrağımız rengini şehirlerimizin kanından almışsa, bu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Çanakkale Zaferine ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize borçluyuz.” dedi.

7.sınıf öğrencileri tarafından Çanakkale Zaferiyle ilgili tarihteki önemli kişilerin söylediği özlü sözler İngilizce olarak okunmasının ardından Çanakkale Savaşı ile ilgili genel bilgiler verildi.

Daha sonra Batı Koleji gençlik korosu tarafından Çanakkale Zaferiyle ilgili şiirler ve şarkılar söylendi.

Program, ‘Kimsin Sen’ adlı oratoryonun sunulmasının ardından sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ