Reklam
Reklam

İMDAAAAAT!.. YETEEEER!…

İMDAAAAAT!.. YETEEEER!…
  • 30.08.2022
Reklam

Artık bu sokak düğünlerinin dayanılır, tahammül edilir bir yanı kalmadı. Her akşam saat 19.00’dan gecenşn 00.30’una, 01.00’ine kadar düğün gürültüsü dinlemekten sıtkımız sıyrıldı.

Bu şehrin insanlarının; akşam evlerinde huzur içinde oturmaya, dinlenmeye, ailesiyle vakit geçirmeye, istediği filmi, diziyi izlemeye, istediği müziği dinlemeye, sakin kafayla bir şeyler okumaya, günün yorgunluğunu huzur içinde atıp ertesi güne sağlıkla erişmeye hakkı yok mu? Bütün bir şehrin huzuru, sûkunu, mutluluğu düğün sahiplerine ve bu düğün organizasyonlarından para kazananlara mı devredildi?

Sokak düğünlerine izin veren makam hangisidir bilmiyorum. Bu ülkede milli bayramların kutlanacağı alanlar bile belliyken, belli etkinliklere ayrılmış alanların dışında etkinlik yapılamazken “ben düğün yapacağım” diyene istediği sokağı kapatıp, istediği gibi gürültü yapma izni vermek, şehrin göbeğinde bazı alanları açık hava düğün salonu haline getirmek; hangi kanuna, hangi yönetmeliğe dayanıyor onu da bilmiyorum. Bildiğim bir şey varsa şudur: Şehrin göbeğinde, her birinde onlarca, yüzlerce insanın yaşadığı apartmanların arasında, önünde, yakınında sokak düğünü, sokak etkinliği olmaz, olmamalı! Birkaç yüz kişi eğlenecek diye binlerce insanın huzur içinde yaşama hakkı ellerinden alınmamalı.

Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Kaymakamımıza, Sayın İlçe Emniyet Müdürümüze sesleniyorum: Lütfen artık Keşan’da adeta toplumsal bir sorun haline gelen sokak düğünlerine son vermek, yönetiminden, huzurundan, sûkunundan sorumlu olduğunuz şehrin insanlarını bu işkenceden kurtarmak için işbirliği yapın, harekete geçin. Şehrin dışında, şehir sakinlerinin rahatsız olmayacağı mesafelerde açık hava düğün alanları mı oluşturulur, eskiden olduğu gibi toplu düğün şenlikleri düzenlenip bu düğünler yılda birkaç geceyle mi sınırlanır, başka bir çözüm mü bulunur, orası sizin takdirinize kalmış. Ama lütfen bu şehrin insanlarını bu eziyetten kurtarın!..

(Keşanlı bir vatandaş)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ