Reklam
Reklam

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle öğrencilere yönelik etkinlik düzenlendi

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle öğrencilere yönelik etkinlik düzenlendi
  • 29.05.2019
Reklam

4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle, bugün Keşan’da da bir dizi etkinlik düzenlendi.

Keşan Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Keşan İlçe Milli Eğitim şube müdürleri Harun Büker ve Ahmet Geçen ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte açış konuşması yapan Büker, şunları ifade etti: “Değerli Şube Müdürü arkadaşım, okul müdürlerim, öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler, Edirne’den gelen misafir tiyatro grubu öğretmen ve öğrencileri… Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

2018 eğitim öğretim yılının sonuna geldiğimiz bugünlerde çeşitli etkinlik ve programlar gerçekleştiriyoruz. Bugünkü etkinliğimiz de o kapsamda. Ancak şimdiye kadar gerçekleştirdiklerimizin en önemlisi çünkü güvenliğimizi ve her şeyin başında gelen sağlığımızı içeriyor. İnsanların sağlığı ve güvenliğini sağlamanın en başta gelen koşulu o alanda eğitilmeleridir.

Bizler ilçe milli eğitim müdürlüğü iş sağlığı ve güvenliği birimi olarak okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize bu alanda çeşitli eğitimler düzenledik. Yangın söndürme eğitimi, ilk yardım eğitimi, hijyen eğitimi, sağlıklı beslenme eğitimi bunlardan bazıları.

Sevgili çocuklar, okulunuz, sınıfınız, eviniz. Yaşadığınız her ortamda; sizler için öncelik sağlık ve güvenlik. Riskli, tehlikeli, güvenli, sağlıklı olmayan hiçbir ortamda çalışamaz, başarılı olamazsınız. Ailelerinizi yangın, deprem, ilk yardım gibi konularda mutlaka uyarınız. Çevrenizdeki uyarı ve işaret levhalarına dikkat edip yönlendirmelere göre hareket ediniz.

Bugün iş sağlığı ve güvenliği konularında Edirne’deki iki okulumuzun öğrencileri tarafından tiyatro oyunu sahnelecek. Sizleri hem eğlendirecek hem bilgilendirecekler. Kendilerine teşekkür eder, hepinize iyi seyirler dilerim.”

Konuşmanın ardından; Hatice Erkut Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “Güvenli Geleceğimiz” temalı drmam ve müzik gösrerimi, Edirne Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan “Oyun Gemisiyle Güvenli Limanlara” adlı tiyatro oyunu izletildi. Etkinlikte ayrıca Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan müzik klibi de izletildi.

Etkinliğe katılan öğrenciler, izledikleri tiyatro ve kliplerle aynı zamanda bilgilendirildiler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ