Reklam
Reklam

İYEMER’İN KÖYLERDE BAŞLATTIĞI İLKYARDIM SEMİNERİ DEVAM EDİYOR

İYEMER’İN KÖYLERDE BAŞLATTIĞI İLKYARDIM SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
  • 29.03.2022
Reklam

Edirne Valiliği, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurularak faaliyete başlayan İlkyardım Eğitim Merkezi (İYEMER) Köy İlkyardım Farkındalık Semineri programına Süloğlu’na bağlı köylerle devam ediyor.

Süloğlu Kaymakamlığı işbirliğinde 28 Mart 2022 Pazartesi günü, Akardere köyünde başlatılan İlkyardım Seminer Programına; 112 Acil Çağrı Merkez Müdürü İsmail Öztuna ve Akdere Köyü Muhtarı İlhan Sürgülü ile köy halkından gönüllü vatandaşlar katıldı.

Eğitmen hemşire Emine Aydın Özgür tarafından gerçekleştirilen eğitimi dikkatle dinleyen vatandaşlar, eğitim sonunda, “Doğru bildiğimiz ne çok yanlış varmış.” diyerek, memnuniyet ve teşekkürlerini dile getirdi.

Köy halkının ve kaymakamlığın yakından ilgilendiği, doğa dostu, hayvan dostu Nazif Çıkrıkçı ise eğitim sonunda gözyaşlarını tutamayarak, “Ne kadar güzel şeyler anlattınız, öğrettiniz. Çok teşekkür ederim. Ben böyle şeylerde çok duygulanırım.” Diyerek, düşünce ve duygularını anlattı.

Söz konusu program çerçevesinde koordinasyon ve ulaşım desteği sağlayan Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya, bu seminerlerin verilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kaya, bundan sonrası için de sürecin takipçisi olacağını, mümkün olduğu dönemlerde bizzat katılarak seminerlerin destekçisi olacağını belirtti.

Türkiye de Valilikler bünyesinde kurulan ilk ve tek olma özelliğini halen taşıyan İYEMER’in, Acil Sağlık hizmetlerinin ulaşması bakımından dezavantajlı olarak değerlendirilebilecek olan kırsal alanda yaşayan vatandaşları ilkyardım konusunda bilgilendirmeye devam edeceği bildirildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ