Reklam
Reklam

KEŞAN’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!

KEŞAN’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!
  • 19.11.2023
Reklam

Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü olan Keşan’ın Kurtuluş Bayramı, bugün düzenlenecek törenle kutlanacak.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek tören, saat 11.00’da Keşan Kaymakamlığı, Keşan Garnizon Komutanlığı ve Keşan Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunumuyla başlayacak.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile devam edecek törende, günün anlam ve önemini belirten konuşma Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından yapılacak.

Tören, Keşan’ın Kurtuluşu ile ilgili düzenlenen şiir yarışmasında 1. seçilen eserin sahibi olan öğrenci tarafından okunması, daha sonra ise okullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sürecek.

Keşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ve Folklor, Yenimuhacir Kültür ve Dayanışma Derneği Halk Oyunları, Anadolu Folklor Vakfı Halk Oyunları, Keşan Gençlik Merkezi Halk Oyunları ve Havsa Belediyesi Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri ile devam edecek törende, Keşan Belediyespor Karate ekibi de gösterilerini sergileyecek.

Tören, resmi ve sivil araçlar ile grupların resmigeçidi ile sona erecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ