Reklam
Reklam

MİLLİ İRADEYE SAYGINIZ BU MU?

Mehmet Uslu
Mehmet Uslu
  • 28.07.2021

Sevgili okurlar;
Keşan’ın Neşe’si Gazetesi’ne yazılarımı Pazar günleri göndermekteydim. Ancak, Salı günkü gazetede AKP Milletvekili Sayın Fatma Aksal’ın Saros ile ilgili  demecini okuyunca, beni de ilgilendirdiği için bu yazıyı yazma gereği duydum.
1989 yılında çevre kirliliği üzerine yazı yazdığım için İlçe Milli  Eğitim Müdürlüğü’nden uyarı cezası aldım. 2011 yılında Ergene kirliliğine tepki için Lüleburgaz Karamusul köyündeki etkinliğe gittim. Birçok çevre kirliliğine  tepki hareketlerine imza ile katıldım. 10 Temmuz 2021 Saros-uma Dokunma etkinliğinde ben de vardım.

            Sayın Aksal’ın demecinden bölümler alarak, karşı sorularla yazımı sürdürmeye çalışacağım.
Sayın Fatma Aksal demecinin bir yerinde: HDP bu mitinge destek veriyorsa, hemşerilerimin bunu düşünmesini istiyorum” demiş. Öncelikle, şunu belirtmek isterim ki, ben ve benim gibi binlerce  kişi, bu mitinge HDP destek veriyor diye katılmamıştır, bu mitingde bir HDP’linin olduğundan haberi de yoktur. Şahsım olarak ben görmedim, duymadım. Ancak bu demeci okuyunca heberim oldu. Ayrıca, böyle bir etkinliğe her Türk Vatandaşı’nın katılma hakkı olduğunu düşünüyorum.
Sayın Aksal devamla: FSRU Limanı konusunda endişesi olan ve bir şeyler söylemek isteyen Edirneliler, Trakyalılar gelsinler; başımızın tacıdır” söyleminde bulunmuş.
Sayın Aksal, başımızın tacıdır dediğiniz Edirneliler, Trakyalılar, size binlerce imzalı dilekçeler yolladı. 10 akademisyen bilirkişinin “buraya liman yapılamaz” imzalı raporunu gönderdi. Yetmedi, Edirne Bölge İdare Mahkemesi’nde hukuk mücadelesi vererek mahkemeden :“yürütmenin durdurulması kararını” çıkarttı. Hangisine yanıt verdiniz, hangisine uydunuz? Baştacı edilmek bu mu? Bütün bu olumusuzluklara ve yeni bir hukuk sürecinin sonlanmamasına rağmen, liman inşaatı neden hala hızla devam etmektedir?
Sayın Aksal, demecinizde, İyi Parti Keşan İlçe Başkanı’nı eleştirerek: HDP’li milletvekiliyle neden yürüyorsunuz? İYİ Parti’nin HDP’yle ortak hareket ettiği biliniyor. Her seferinde bunu inkar ediyorsunuz. Bundan sonra inkar etmeye utanmayacak mısınız?” demişsiniz.
Geçmişte yazdığım yazılarımı okursanız, bölge partisi olmaktan kurtulamayan HDP’yi birçok yazımda ben de eleştirdim. İyi Parti’nin, CHP’nin, HDP ile işbirliği yaptığı, AKP’lilerin iddiasıdır. Resmi bir birliktelik olmasa da, HDP’lilerin bazı seçim sandıklarında bu partilere oy verdiği doğrudur. Güneydoğulu vatandaş AKP’ye oy verirse; iyi vatandaş, HDP’ye oy verirse; terörist. Güneydoğu’da, HDP’den sonra ikinci parti kimdir?
Utanma konusuna gelince:
Siz Oslo’da, PKK ile görüşmüyoruz demiştiniz, görüştüğünüz kanıtlandı, utandınız mı? 2019 Yerel Seçimleri öncesi oy uğruna, teröristbaşı Öcalan’ın kardeşini TRY’ye çıkarmaya, Ceza evindeki Selahattin Demirtaş’ın mektubunu okutmaya utandınız mı?
HDP milletvekilleri, Keşan’a ve Saros Körfezi’ne yapılacak proje hakkında söz sahibi olamazlar.” söyleminize gelince: Mustafa Kemal Kurtuluş Savaşı’nda: “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır” demiştir. Yasal yollarla seçilmiş bütün milletvekillerinin, yurdumun her karış toprağındaki sorun için söz söyleme hakkı vardır. Siz, Meclis’te ve Meclis dışında, sadece Edirne ilinin sorunlarıyla mı ilgileniyorsunuz? Parti olarak HDP ve o partiden seçilen milletvekilleri legal değilse, TBMM’de, onlarla beraber niye oturuyorsunuz? Onlara niye Meclis’i yönetme yetkisi veriyorsunuz?
            “Biz buna müsaade etmeyeceğiz”söyleminize değinirsek: HDP Milletvekilleri kendi bölgeleri dışındaki illere pasaportla mı gidecekler? AKP olarak “MİLLİ İRADEYE SAYGI” sözünü dilinizden düşürmüyorsunuz.
SİZİN MİLLİ İRADEYE SAYGINIZ BU MU? 28.07.2021
 Mehmet USLU- Emekli Öğretmen

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ