Reklam
Reklam

MÜNAZARA TURNUVASINDA, “TÜRKİYE ŞARTLARINDA HER ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTE OKUMALIDIR” KONUSU TARTIŞILACAK

MÜNAZARA TURNUVASINDA, “TÜRKİYE ŞARTLARINDA HER ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTE OKUMALIDIR” KONUSU TARTIŞILACAK
  • 13.12.2019
Reklam

Keşan FM, kesanonline ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen “Liseler Arası Münazara Turnuvası”nda yarın, Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Doğru Cevap Koleji’nin münazara takımları karşılaşacak.

Eleme usulü gerçekleştirilen turnuvaya; Keşan Fen Lisesi, Batı Koleji, Doğru Cevap Koleji, Final Akademi Okulları, Keşan Anadolu Lisesi, Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, bir danışman öğretmenleri ve 3’er kişiden oluşan ekipleri ile katılıyor.

Öğrenciler her hafta farklı bir konuyu ele alıyor ve argümanlarının da desteği ile savundukları fikirler için mücadele ediyorlar. Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Doğru Cevap Koleji münazara takımlarının karşı karşıya geleceği yarı final turnuvasının ikinci müsabakasında yarınki konu; “Türkiye şartlarında her öğrenci üniversite okumalıdır.” olacak.

Keşan FM ve kesanonline.com’da, saat 14.00’te başlayan ve ortak yayınlanan yarı final turnuvasının ilk maçında geçen hafta Keşan Fen Lisesi ve Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi, “İklim ve coğrafya insanın kişiliğini değiştirir” konusunu tartışmış, “Değiştirmez” tezini savunan Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi, jürinin değerlendirmesi sonucu haftanın galibi ilan edilmişti.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Anıl Çakır’ın sunduğu Münazara Turnuvası’nın Jüri heyetinde; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Harun Büker, Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni İbrahim Onaran ile Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Onur Balcı görev alıyor.

Keşan FM’den yapılan açıklamada; Münazara Turnuvası’nın final maçının 04 Ocak 2020 Cumartesi günü oynanacağı belirtildi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ