Reklam
Reklam

“MUSTAFA AĞABEY, BU İŞİ DE SİYASİ REKLAM AMACIYLA KULLANIYOR”

“MUSTAFA AĞABEY, BU İŞİ DE SİYASİ REKLAM AMACIYLA KULLANIYOR”
  • 25.06.2021
Reklam

Faaliyet gösterdiği binada yaşanan ruhsat sorunu nedeniyle ‘İpsala’dan Keşan’a taşınan’ tekstil fabrikası konusunda açıklamada bulunan İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, konunun yanlış anlaşılmalara neden olduğunu belirterek, bu nedenle açıklama yapma gereği duyduğunu bildirdi.

Ruhsat konusunda, önceki dönem yöneticilerin ‘Sonradan hallederiz’ demesiyle sorunun bugünlere geldiğini dile getiren Ünsal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun da tesisin Keşan’a taşınmasını, sosyal medya üzerinden siyasi malzeme yaptığını vurguladı.

Yaşanan ruhsat sorununu anlatan Abdullah Naci Ünsal, “Bizlerden istenen hukuksuz ve kanunsuz işlerin bizim iktidarımızda hiçbir şekilde karşılığı olmadığını ve olmayacağını seçim döneminde söz vermiştik.” dedi.

“MUSTAFA AĞABEY, BU İŞİ DE SİYASİ REKLAM AMACIYLA KULLANIYOR”

Fabrikanın Keşan’a taşınmasını ‘siyasi bir manevra olarak’ nitelendiren Başkan Ünsal, “(Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu) Mustafa Ağabey’i çok severim, o da reklamı çok sever. Bu işi de siyasi reklam amacıyla kullanıyor; ama bu fabrikanın herhangi bir ruhsat alamama gibi bir durumu yok. Konu buradaki gibi değil. Yeniceçiflik Keşan’ın mahallesi değil, köyü. Bu şartlar altında zaten ruhsat da İl Özel İdaresi’nden verilecek. İşin bir şovu olsun, karalaması olsun diye Mustafa Ağabey’i kullandılar. 400 kişilik istihdam edileceği söyleniyor. Önceki tesiste 80-90 kişi çalışıyor. Buradan gidecek olan sayı bu kadar; ama orada 400 kişiye çıkabilecekler mi o ayrı bir konu.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ