Reklam
Reklam

GÜBRE KULLANAN ÜRETİCİLERE DE İLAVE DEKARA 10 LİRA OLAN DESTEK 20 LİRAYA ÇIKARILDI

GÜBRE KULLANAN ÜRETİCİLERE DE İLAVE DEKARA 10 LİRA OLAN DESTEK 20 LİRAYA ÇIKARILDI
  • 18.02.2021
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, ülke gündemiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Kılınç açıklamasına, Irak’ın kuzeyindeki , Gara bölgesinde yürütülen Pençe Kartal-2  Harekatı’nda  şehit olan askerlere Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyerek başladı.

“SANAYİ ÜRETİMİNİ EN ÇOK ARTIRAN G20 ÜLKESİ OLMAYI BAŞARDIK”

Sanayi üretiminde beklentileri aşarak bir önceki yılın aynı ayına göre %9 artış gösterdiğini kaydeden Gürcan Kılınç, “Böylelikle 2020 yılının son çeyreğinde sanayi üretimini  en çok artıran G20 ülkesi olmayı başardık.” dedi.

Salgın başladığında IMF Türkiye’nin 2020’de yüzde 5 daralacağını öngörmüştü. Bugün geldiğimiz noktada IMF’nin Türkiye’nin yüzde 1.2 büyüyeceği yönünde önceki tahminini  güncellemek durumunda kaldığını söyleyen Kılınç, “Bu zor süreçte üreterek büyüyen Türkiye’miz için gecesini gündüzüne katan ,durmak bilmeden çalışan sanayicilerimizi ve emekçilerimizi tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

“NORMALLEŞME DESTEKLERİMİZ”

Sadece Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında sosyal destek, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında milletimize aktarılan kaynakların 53 milyar liraya ulaştığına dikkat çeken Gürcan Kılınç, şöyle dedi: “Kısa çalışma ödeneğinin süresini son defa olarak Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamayla birlikte mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin süresini de 17 Mart’a kadar uzattık.”

“ÇİFTÇİLERE DESTEK MÜJDEMİZ”

Gübre desteklerinin, küresel emtia fiyatlarındaki gelişmeleri gözönünde bulundurarak  %100 artışla iki katına çıkarıldığını bildiren Kılınç, “Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyor, organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ise ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesini, dekara 20 liraya yükselttik. Üretmeye devam ettikleri sürece çiftçilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Gürcan Kılınç, şöyle devam etti: “Bu zor süreçte bir yandan birinci aşı gruplarının kapsamı adım adım genişletilirken, diğer yandan ikinci aşı sürecine de başladık. Halihazırda 5 milyon 700 bin aşılama sayısına ulaşmış bulunmaktayız. İlk etapta ihtiyaç duyacağımız aşılarla ilgili gereken bağlantıları devletimiz adım adım takip ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıklamış olduğu, salgın tedbirleri sebebiyle işine ara veren “Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı  rahatlatacak adımlar atılacaktır.

Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir. Aynı şekilde sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldıracağız.

Devletimiz ve milletimiz el ele vererek, tedbirlere uyarak bu musibetin üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Biz milletimize efendi olmaya değil, biz milletimize hizmet etmeye geldik.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ