Reklam
Reklam

YILDIRIR: “SOKAK HAYVANLARINA KARŞI GERÇEKLEŞTİRİLEN BU OLAYIN, AYDINLANANA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

YILDIRIR: “SOKAK HAYVANLARINA KARŞI GERÇEKLEŞTİRİLEN BU OLAYIN, AYDINLANANA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
  • 08.09.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı veteriner hekimi Mahmut Yıldırır, Keşan’da yaşanan köpek ve kedi ölümleri ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulundu ve yaşanan olayı kınadı.

Yıldırır açıklamasında şunları belirtti: “Keşan Belediyesi olarak sahipli ve sahipsiz sokak hayvanlarına yapılan bu menfur katliamları kınıyoruz.

Konu Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğüne bildirilmesine müteakip, ekiplerimiz olay mahalline intikal etmiştir. Olay mahallinde 1 köpeğin öldüğü, 4 köpek ve 1 kedinin zehirlendiği görüldü. 4 köpeğe ve 1 kediye müdahale edilerek, tedavileri devam etmektedir. Konu emniyet birimlerine bildirilmiş olup; Hayvan Koruma Polisi gerekli incelemeyi yaparak, adli makamlara sevk edilmiştir. Olay çok yönlü olarak araştırılmaktadır.

Hayvanların basit bir gıda zehirlenmesiyle mi yoksa kasıtlı olarak biri ya da birilerince zehirlendiği yapılacak olan incelemeler neticesinde aydınlanacaktır. Şayet gerçekleştirilecek tahkikat sonucunda kasıtlı bir zehirlenme var ise, faili kişi ya da kişilerin yakalanması için gereken yapılacaktır

 Sahipli ve sahipsiz sokak hayvanlarına karşı gerçekleştirilen bu olayın, aydınlanana kadar takipçisi olacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ