Reklam
Reklam

İBB MECLİS ÜYELERİ VE BİRİM AMİRLERİ BEYENDİK’E ZİYARETTE BULUNDU

İBB MECLİS ÜYELERİ VE BİRİM AMİRLERİ BEYENDİK’E ZİYARETTE BULUNDU
  • 15.09.2022
Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı meclis üyeleri ile birim yöneticileri, Beyendik Belediyesi ve CHP Keşan İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi heyeti ilk olarak, Beyendik Beldesi’ni ziyaret etti.

Daha önce İstanbul’da gerçekleştirilen ve sorunların yerinde tespiti için Beyendik’te ikincisi düzenlenen toplantıya ev sahipliği yapan Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

İBB ekibinde; İBB Meclis üyesi ve İBB Sivil Toplum Kuruluşları Sorumlu Başkan Danışmanı Keşanlı Orhan Çakır, İBB Kartal Meclis üyesi, İBB Mahalli İdarelerden Sorumlu Danışman ve Keşan damadı olan Önder Turmuş, İBB Çekmeköy Meclis Üyesi Murat Cirav, İBB Marmara Bölgesi İşbirlikleri Proje Koordinatörü Merve Nur Aksu, İBB Başkan Danışmanlığı/ Proje Uzmanı Sevda Birankar, Elektronik Sistemler Müdürü Hakan Çakır, İBB Tarım ve Su Ürünleri Müdür Naki Çetin, İBB Kentsel Ekolojik Sistemler Müdürü İbrahim Dedeoğlu, İBB Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdür Yardımcısı Dilek Emir, Ağaç A.Ş. Kurumsal Gelişim Müdürü Abdulhamit Tutan, Ağaç A.Ş. Etüd Projeler Şefi Volkan Kılıç, İSKİ Avrupa 2. Bölge Kanal İşletme Müdürü Mehmet Bağcı, Kültür A.Ş. Bütçe ve Raporlama Müdürü Onur Uysen, Kültür A.Ş. Bütçe ve Raporlama Şefi Merve Şirin ile Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Sezgin Gündoğdu, Beğendik Belediye Meclis üyeleri Selahattin Yergök, Mevlit Çavdar, Hüseyin Yavaşoğlu, Sedat Bilici katıldı.

Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek,  beldelerine gelen İBB Meclis üye ve birim yetkilileri ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

“BUGÜN BURADA EKSİKLERİMİZİ KONUŞACAĞIZ”

Örnek şunları ifade etti: “Toplantımızın ikinci etabını gerçekleştiriyoruz. Amacımız Cumhuriyet Halk Partili belediyeler arasında birlik dayanışma ruhu içinde birbirimize nasıl faydalı olabiliriz, neler yapabiliriz, eksiklerimiz neler, çözüm önerilerimiz neler, onların çalışmalarını yapacağız. İstanbul’daki toplantımızda eksiklerimizi dile getirdik. Bugün de burada yerinde tespit için eksiklerimizi konuşacağız. Sizlerin huzurunuzda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na bize yapmış olduğu katkılarından, hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Her zaman dayanışma içinde olduklarını vurgulayan Başkan Örnek: “Biliyorsunuz iktidar değiliz ama Cumhuriyet Halk Partisi belediyeler birlik ve dayanışma ruhu ile çalışıyor. Beldemizin kaldırım çalışması Edirne Belediyesi tarafından yapılıyor. Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’a da buradan kendisine bize sağlamış olduğu destek konusunda çok teşekkür ediyorum. Aynı dayanışma ruhunu Ekrem başkanın her zaman hissediyoruz. En ufak bir sıkıntımız olduğunda kendisine iletiyoruz ve en kısa zamanda çözüm üretiyor. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

Muhammet Örnek’in ardından toplantının diğer katılımcıları da tek tek söz alarak kendilerini tanıttı.

ÇAKIR: “BURAYA EKREM BAŞKANIMIZ ADINA GELDİK”

Keşanlı İBB Meclis üyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları Sorumlu Başkan Danışmanı Orhan Çakır da şunları ifade etti: “Ben ev sahibiyim. Keşanlı olmam sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediye meclis üyesiyim aynı zamanda İstanbul’daki STK’dan sorumlu başkan danışmanlığı görevimiz var. Değerli arkadaşlar bugün burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çok önemli kurumlarının önemli hizmet eden değerlerinin bunlardan 7 tanesinin önemli kurumlarının burada olduğu bir süreci yaşıyoruz. Örnek vermek gerekirse; Ağaç A.Ş., Park Bahçeler İSKİ İstanbul Su Kanalizasyon Hizmetleri, Elektronik Sistemler, Veterinerlik Müdürlüğü, Kentsel Ekolojik Sistemler ve Kültür A.Ş. gibi belediyeciliğin en önde kuruluşlarından olan belediyedeki yapılan işleri halka en iyi anlatan birinden ile beraber buraya Ekrem başkanımız adına geldik. Amacımız başkanımıza katkıda bulunmak, eksiklikleri tespit edip çözüm üretmek ve bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de başkanımız aracılığıyla yanında olduğunu hissettirmek istiyoruz. Umarım çok verimli bir konuşma ve görüşme olacaktır. Hep birlikte katkıda bulunmak adına bütün arkadaşlarımızla el birliğiyle bu konuya destek vereceğiz.”

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı şekilde devam etti.

CHP KEŞAN İLÇE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ…

İBB heyeti ve Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, toplantının ardından CHP Keşan İlçe Başkanlığına ziyarette bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan ve bazı yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Ziyarette ilk olarak söz alan Pekcan, şöyle dedi: “Bir aile gibi olma kavramından kaynaklanan büyük belediyelerin kardeş belediyelerin ve parti içindeki hepimizin halkın yararına ortak çalışması ile ilgili Ekrem İmamoğlu başkanımız ve değerli arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Çünkü yöremize İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden önemli katkılar geliyor. Beyendik Belediyesi’nde bir takım incelemeler yapıldı. Ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederiz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ